عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عسل و خرما در کاهش اضطراب کنکوری ها مفید است

عسل و خرما در کاهش اضطراب کنکوری ها مفید است
یک شنبه 19 تیر 1390  02:38 ب.ظ

عسل و خرما در کاهش اضطراب کنکوری ها مفید است

 

یک متخصص تغذیه گفت: مصرف عسل و خرما همراه با شیر علاوه بر رساندن انرژی به دانش آموزان کنکوری به کاهش اضطراب و استرس آنها نیز کمک می کند.
علی شمس نورایی اظهار داشت: دانش آموزان کنکوری از مصرف زیاد شیرینی ، چیپس، پفک، تنقلات ناسالم، نوشیدنی های گازدار و حاوی کافئین یا مواد انرژی زا پرهیز کنند.
وی گفت: مصرف تنقلات ناسالم ممکن است آثار مثبت گذرا داشته باشند ولی پس از مدتی کوتاه عوارض گوارشی، اضطراب، هیجان، سردرد و عدم تمرکز را به دنبال خواهد داشت.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: مصرف شیر و لبنیات، تخم مرغ، حبوبات و غلات، مواد پروتئینی، سبزی ها و میوه ها موجب بهبود سلامت جسم و ذهن می شود و به افزایش توان مغز کمک می کند.
شمس نورایی بیان داشت: مصرف عسل و خرما همراه با شیر علاوه بر رساندن انرژی به دانش آموزان کنکوری، ویتامین ها و عناصر ضروری آنها را تأمین می کند و در کاهش اضطراب و استرس مفید است.
وی ادامه داد: مصرف ماهی، میگو، جگر، گوشت و حبوباتی مثل عدس که حاوی آهن، اسید فولیک، کلسیم، فسفر و سایر مواد ریز مغذی هستند به کاهش کم خونی، اضطراب و افزایش توان یادگیری، حافظه و تمرکز کمک می کند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها