عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تخم مرغ از سرطان و بیماری قلبی پیشگیری می كند

تخم مرغ از سرطان و بیماری قلبی پیشگیری می كند
یک شنبه 19 تیر 1390  02:43 ب.ظ

تخم مرغ از سرطان و بیماری قلبی پیشگیری می كند

 

متخصصان تغذیه در دانشگاه آلبرتا تاكید كردند: تخم مرغ خیلی بیشتر از آنچه که ما تصور می كنیم برای بدن مفید است تا جایی كه می تواند از بروز سرطان و بیماری های قلبی جلوگیری كند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، مطالعات نشان داده است كه تخم مرغ منبع عالی از پروتئین، لیپید، ویتامین ها و مواد معدنی است. این بار نیز كارشناسان تغذیه در دانشگاه آلبرتا دریافته اند كه که این ماده علاوه بر خواص مفید قبلی، دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است که در نتیجه به پیشگیری از بیماری های قلبی و سرطان کمک می کند.

خبرگزاری یونایتدپرس در این باره گزارش داد زرده تخم مرغ حاوی دو نوع اسید آمینه به نام های تریپتوفان و تیروسین است که هر دوی آن ها خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارند.

بنا براین گزارش، دو عدد زرده تخم مرغ در حالت خام دو برابر یک سیب دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. با این حال، وقتی تخم مرغ سرخ یا آب پز می شود، خاصیت آنتی اکسیدانی آن نصف می شود و البته خاصیت آن در ماکروفر کمی بیش از نصف کاهش می یابد. اما با این وجود در همان حالت همچنان میزان آنتی اکسیدان آن با سیب برابر می شود.

شرح این مطالعه در مجله شیمی تغذیه منتشر شده است.... / خبرگزارى ايسنا

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها