عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نوشیدن آب های آلوده باعث عفونت های روده ای می شود

نوشیدن آب های آلوده باعث عفونت های روده ای می شود
یک شنبه 19 تیر 1390  02:49 ب.ظ

نوشیدن آب های آلوده باعث عفونت های روده ای می شود

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نوشیدن آب های آلوده مهمترین علت شیوع عفونت های روده ای در فصل گرما است.
نوشیدن آب های آلوده باعث عفونت های روده ای می شود
دکترمسعود مردانی افزود: همچنین حرارت ندادن کافی غذاهای سرد شده، مصرف زرده تخم مرغ نیمه پز و مصرف بستنی ها در ابتلا به بیماریهای روده ای تاثیر فراوانی دارد.
وی با بیان اینکه اسهال و استفراغ از شایع ترین بیماری های روده ای است، اظهار داشت: با توجه به اینکه بیماری های شایع در ماه های گرم سال اغلب هنگام مسافرت و در مکان های تفریحی و گردشی بروز می کند از این رو باید توجه داشت در این فصل غذاها در منزل تهیه و یا از رستوران ها و اغذیه فروشی های معتبر خریداری شود.
این متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: باید در فصل گرما از استفاده مجدد غذا در وعده های دیگر پرهیز شود.
این استاد دانشگاه، جوشاندن آب را مهمترین راه از بین بردن باکتری ها و انگل ها دانست و تصریح کرد، آب آلوده یکی از مهم ترین راه های ابتلا به بیماری اسهال در افراد به ویژه کودکان است.
مردانی با اشاره به اینکه روزانه سه هزار کودک در جهان، جان خود را بر اثر ابتلا به اسهال از دست می دهند، گفت: این بیماری باعث از دست رفتن آب بدن، سوتغذیه و بروز بیماری های عفونی در بدن کودکان می شود و آنان را مستعد ابتلا به انواع عفونت ها می کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد، استفاده از مواد غذایی و آب سالم در فصل گرما، سلامت افراد به ویژه کودکان را در برابر بیماری های روده ای ایمن می کند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها