عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: به یقین، شیعیان ما آنانند که دلهایشان از هر نوع فریبکاری، کینه و دشمنی پاک و سالم باشد. بحارالانوار، ج 68، ص 156

مصرف میان وعده های سالم و اثرات مفید آن ها

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

مصرف میان وعده های سالم و اثرات مفید آن ها
یک شنبه 19 تیر 1390  03:02 ب.ظ

مصرف میان وعده های سالم و اثرات مفید آن ها

 

با خوردن میان وعده های غیرسالم، تنها به اضافه وزن تان کمک می کنید در حالی که با خوردن میان وعده های سالم، از لحاظ روحی و جسمی به تعادل و تناسب خوبی خواهید رسید.
اگر بین وعده های غذایی تان فاصله زیادی وجود دارد بهتر است در این فاصله از میان وعده مناسبی استفاده کنید. استفاده از یک میان وعده، سطح گرسنگی شما را به حداقل می رساند و برای بدنتان احساس محرومیت از غذا ایجاد نخواهد شد. مصرف میان وعده های سالم برای تنظیم سطح قند خون، مخصوصا برای افرادی که در حفظ آن، دچار مشکل هستند توصیه می شود. استفاده از میان وعده های سالم در طی روز، انرژی بدن را افزایش داده و کمک خوبی برای تعدیل وزن بدن خواهد بود چرا که در این صورت به طور خودکار در وعده های اصلی غذا، کم تر می خورید و با این کار به سوخت و ساز بدن و در نتیجه هضم سریع تر غذا کمک موثری می کنید. اگر به جای انتخاب میان وعده های ناسالم مانند چیپس، سیب زمینی سرخ کرده و شیرینی های دارای کالری بالا، میان وعده های سالم مانند میوه ، ماست، سالاد و غلات گندم کامل را انتخاب کنید بدن خود را سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی کرده و نه تنها انرژی بدن را افزایش می دهید بلکه به علت وجود فیبر فراوان در آن ها، به شستشو و تمیزی کل بدن نیز کمک خوبی خواهید کرد. در کودکان نیز مصرف میان وعده ها، اثرات مفیدی دارد و به ساخت و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. البته همه کودکان مایل به خوردن آب میوه های سالم، میوه، سالاد و آجیل نیستند و این برعهده شماست که خوردن این میان وعده های سالم را برای آن ها از ابتدای کودکی به یک عادت تبدیل کنید. سیب زمینی های سرخ کرده، آب نبات ها و شیرینی جات حاوی چربی و سدیم فراوانی است که مصرف بیش از اندازه آن ها اثرات سوئی برای کودکان به همراه خواهند داشت.

worldfood.ir

یاس

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها