عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

بطری های آب معدنی در معرض طولانی مدت آفتاب، سرطان زاست

بطری های آب معدنی در معرض طولانی مدت آفتاب، سرطان زاست
یک شنبه 19 تیر 1390  03:04 ب.ظ

بطری های آب معدنی در معرض طولانی مدت آفتاب، سرطان زاست

 

بطری های پلاستیکی آب معدنی و دوغ که در فروشگاه های عرضه مواد غذایی و آشامیدنی در معرض حرارت و در زیر آفتاب داغ نگهداری می شوند، غیر قابل استفاده وسرطان زاست.
معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: بطری های پلاستیکی که حاوی دوغ و نوشابه است، وقتی به مدت زیادی در معرض نورخورشید می ماند، مشتقات نفتی بطری ها از آن جدا شده و در نهایت وارد آب یا دوغ می شود.
مهندس غلامی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند از این آب معدنی ها استفاده نکنند، چراکه مواد نفتی پس از جدا شدن در آب و مصرف محتویات آن، افراد را دچار بیماری های خطرناکی همچون سرطان می کند.
وی اضافه کرد: ترکیبات شیمیایی موجود در بطری های پلاستیکی از نوع a بوده و این ترکیبات بیشترین تاثیر خود را بر غدد چربی و لنفاوی می گذارد و در برخی بافت های بدن، باعث بروز تومور می شود.
معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، در خصوص تاریخ مصرف 6 ماهه آب معدنی ها نیز خاطرنشان کرد: اگر این آب معدنی ها در معرض حرارت نباشد، مصرف آن ها تا یک سال مشکلی ندارد ولی اگر در شرایطی نگهداری و عرضه شوند که تحت تاثیر مستقیم حرارت باشند، حتی قبل از 6 ماه هم غیر قابل استفاده می شوند.
گفتنی است برخی فروشندگان برای بازارگرمی ، آب معدنی ها را در معرض دید مشتری و زیر نور آفتاب می چینند و این کار به شدت بر کیفیت آب معدنی تأثیر منفی می گذارد.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها