عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

مصرف آنتي بيوتيك‌ها براي درمان آلرژي‌هاي فصلي مناسب نيستند

مصرف آنتي بيوتيك‌ها براي درمان آلرژي‌هاي فصلي مناسب نيستند
یک شنبه 19 تیر 1390  03:14 ب.ظ

يك فوق تخصص آلرژي و ايمونولوژي گفت: استفاده از آنتي بيوتيك‎ها براي برطرف كردن آلرژي‌هاي فصلي مناسب نيست.

دكتر فرحزاد جباري در گفت‎وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه خراسان،‌ با بيان اين مطلب افزود: آنتي بيوتيك‌ها براي برطرف كردن ميكروب و آنتي ويروس‌ها براي برطرف كردن ويروس‌ها استفاده مي‌شود در حالي كه ميكروب‌ها و ويروس‌ها هيچ نقشي در ايجاد آلرژي ندارند.

وي اظهار داشت: در برخي آلرژي‌ها امكان ايجاد التهاب وجود دارد كه به دنبال آسيب مخاط، ميكروب‌ها و ويروس‌ها نفوذ کرده و باعث بروز علايم عفوني مي‌شوند كه در اين صورت براي بهبود نياز به آنتي بيوتيك است.

دكتر جباري در خصوص استفاده از داروها براي اين نوع آلرژي توضيح داد: در صورت تشديد آلرژي، فرد مي‌تواند با تجويز پزشك از داروهاي مناسب مانند اسپري‌هاي بيني و آنتي هيستامين‌ها استفاده كند.

وي با بيان اينكه بهترين روش براي درمان حساسيت‌ها برطرف كردن و دور شدن از عامل ايجاد آن است، تصريح كرد: فردي كه زمينه مستعد براي ابتلا به آلرژي و حساسيت دارد بايد محيط زندگي خود را تغيير دهد و در صورت وجود عوامل محرك در منزل مانند دود سيگار، ‌حيوانات خانگي و غيره از اين عوامل دوري كند.

دكتر جباري توصيه كرد: به هنگام تردد در پارك از ماسك استفاده كنيد، پنجره‌هاي خودرو و منزل را بسته نگه داريد و براي خشك كردن البسه خود از محيط‌هاي بيروني استفاده نكنيد.

وي با بيان اينكه ايجاد آلرژي در خراسان رضوي شايع‌تر از ديگر استان‎هاست، به ايسنا گفت: بخش زيادي از پوشش گياهي استان را علف‎‌هاي هرز تشكيل مي‌دهند و از طرفي رطوبت هواي اين استان نسبت به ديگر مناطق كشور كم‌تر است كه اين باعث مي‌شود شيوع آلرژي‌ها در استان بيشتر از ساير استان‌ها باشد.

وي خاطرشان کرد: آلرژي‌هاي بيني از شايع‌ترين حساسيت‌ها در فصل بهار و تابستان است كه معمولا به صورت عطسه، خارش بيني، ‌آبريزش بيني و خارش چشم و در پاره‌اي از مواقع سرفه‌هاي تحريكي نمايان مي‌شود.

دكتر جباري در خصوص علت بروز حساسيت‌ها در اين فصول تصريح كرد: مهم‌ترين عوامل بروز آلرژي‌هاي تنفسي گرده گياهان، ‌درختان، علف‌هاي هرز و گل‌ها هستند كه مشخصا در بهار و تابستان پراكندگي بيشتري دارند.

وي ادامه داد: آلرژي در نوزادان و شيرخواران مي‌تواند به صورت آلرژي‌هاي پوستي و گوارشي ظاهر شود.

اين فوق تخصص آلرژي و ايمونولوژي خاطرنشان كرد: شروع بيشتر حساسيت‌ها به شكل آلرژي‌هاي بيني و تنفسي بوده و بيشتر در دهه دوم و سوم زندگي فرد بروز مي‌كند.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها