عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف آنتي بيوتيك‌ها براي درمان آلرژي‌هاي فصلي مناسب نيستند

مصرف آنتي بيوتيك‌ها براي درمان آلرژي‌هاي فصلي مناسب نيستند
یک شنبه 19 تیر 1390  03:14 ب.ظ

يك فوق تخصص آلرژي و ايمونولوژي گفت: استفاده از آنتي بيوتيك‎ها براي برطرف كردن آلرژي‌هاي فصلي مناسب نيست.

دكتر فرحزاد جباري در گفت‎وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه خراسان،‌ با بيان اين مطلب افزود: آنتي بيوتيك‌ها براي برطرف كردن ميكروب و آنتي ويروس‌ها براي برطرف كردن ويروس‌ها استفاده مي‌شود در حالي كه ميكروب‌ها و ويروس‌ها هيچ نقشي در ايجاد آلرژي ندارند.

وي اظهار داشت: در برخي آلرژي‌ها امكان ايجاد التهاب وجود دارد كه به دنبال آسيب مخاط، ميكروب‌ها و ويروس‌ها نفوذ کرده و باعث بروز علايم عفوني مي‌شوند كه در اين صورت براي بهبود نياز به آنتي بيوتيك است.

دكتر جباري در خصوص استفاده از داروها براي اين نوع آلرژي توضيح داد: در صورت تشديد آلرژي، فرد مي‌تواند با تجويز پزشك از داروهاي مناسب مانند اسپري‌هاي بيني و آنتي هيستامين‌ها استفاده كند.

وي با بيان اينكه بهترين روش براي درمان حساسيت‌ها برطرف كردن و دور شدن از عامل ايجاد آن است، تصريح كرد: فردي كه زمينه مستعد براي ابتلا به آلرژي و حساسيت دارد بايد محيط زندگي خود را تغيير دهد و در صورت وجود عوامل محرك در منزل مانند دود سيگار، ‌حيوانات خانگي و غيره از اين عوامل دوري كند.

دكتر جباري توصيه كرد: به هنگام تردد در پارك از ماسك استفاده كنيد، پنجره‌هاي خودرو و منزل را بسته نگه داريد و براي خشك كردن البسه خود از محيط‌هاي بيروني استفاده نكنيد.

وي با بيان اينكه ايجاد آلرژي در خراسان رضوي شايع‌تر از ديگر استان‎هاست، به ايسنا گفت: بخش زيادي از پوشش گياهي استان را علف‎‌هاي هرز تشكيل مي‌دهند و از طرفي رطوبت هواي اين استان نسبت به ديگر مناطق كشور كم‌تر است كه اين باعث مي‌شود شيوع آلرژي‌ها در استان بيشتر از ساير استان‌ها باشد.

وي خاطرشان کرد: آلرژي‌هاي بيني از شايع‌ترين حساسيت‌ها در فصل بهار و تابستان است كه معمولا به صورت عطسه، خارش بيني، ‌آبريزش بيني و خارش چشم و در پاره‌اي از مواقع سرفه‌هاي تحريكي نمايان مي‌شود.

دكتر جباري در خصوص علت بروز حساسيت‌ها در اين فصول تصريح كرد: مهم‌ترين عوامل بروز آلرژي‌هاي تنفسي گرده گياهان، ‌درختان، علف‌هاي هرز و گل‌ها هستند كه مشخصا در بهار و تابستان پراكندگي بيشتري دارند.

وي ادامه داد: آلرژي در نوزادان و شيرخواران مي‌تواند به صورت آلرژي‌هاي پوستي و گوارشي ظاهر شود.

اين فوق تخصص آلرژي و ايمونولوژي خاطرنشان كرد: شروع بيشتر حساسيت‌ها به شكل آلرژي‌هاي بيني و تنفسي بوده و بيشتر در دهه دوم و سوم زندگي فرد بروز مي‌كند.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها