عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است

آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است
یک شنبه 19 تیر 1390  03:25 ب.ظ

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است که در دو قسمت استخوان های بلند و در استخوان هایی همچون ساعد و ترقوه بیشتر مشاهده می شود.
           
 

غلامعلی عکاشه رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:‌ به دلیل شرایط خاص کودکان شیوع و بروز آسیب ها و شکستگی های استخوانی و مفصلی در کودکان زیاد است و تقریبا تمام قسمت های استخوانی در معرض آسیب هستند.

وی با بیان اینکه صفحات رشد در کودکان به دلایل مختلفی همچون ورزش های معمول دوران کودکی، تروما و ضربات مستقیم و افتادن از بلندی در معرض آسیب قرار دارد، تاکیدکرد: آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است که به طور عمده در دو قسمت استخوان های بلند و در استخوان هایی همچون ساعد و ترقوه مشاهده می شود.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران ادامه داد: علاوه بر دو قسمت استخوان های بلند و استخوان ساعد و ترقوه، استخوان های ران، آرنج و مچ دست نیز به میزان زیادی دچار آسیب های مربوط به صفحات رشد استخوانی می شوند.

عکاشه یادآور شد: آسیب صفحات رشد در استخوان های فوق بیشتر در حین ورزش های دو و میدانی، فوتبال و دوچرخه سواری بروز می کند.

وی خاطرنشان کرد: صفحات رشد صفحه هایی نرم و آسیب پذیر هستند و تا سن کودکی، نوجوانی و جوانی موجب رشد می شوند که میزان رشد و نمو یک فرد در دوران رشد این صفحات بسیار متفاوت و متغیر است./غ

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها