عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است

آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است
یک شنبه 19 تیر 1390  03:25 ب.ظ

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است که در دو قسمت استخوان های بلند و در استخوان هایی همچون ساعد و ترقوه بیشتر مشاهده می شود.
           
 

غلامعلی عکاشه رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:‌ به دلیل شرایط خاص کودکان شیوع و بروز آسیب ها و شکستگی های استخوانی و مفصلی در کودکان زیاد است و تقریبا تمام قسمت های استخوانی در معرض آسیب هستند.

وی با بیان اینکه صفحات رشد در کودکان به دلایل مختلفی همچون ورزش های معمول دوران کودکی، تروما و ضربات مستقیم و افتادن از بلندی در معرض آسیب قرار دارد، تاکیدکرد: آسیب صفحات رشد شایعترین آسیب ارتوپدی در کودکان است که به طور عمده در دو قسمت استخوان های بلند و در استخوان هایی همچون ساعد و ترقوه مشاهده می شود.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران ادامه داد: علاوه بر دو قسمت استخوان های بلند و استخوان ساعد و ترقوه، استخوان های ران، آرنج و مچ دست نیز به میزان زیادی دچار آسیب های مربوط به صفحات رشد استخوانی می شوند.

عکاشه یادآور شد: آسیب صفحات رشد در استخوان های فوق بیشتر در حین ورزش های دو و میدانی، فوتبال و دوچرخه سواری بروز می کند.

وی خاطرنشان کرد: صفحات رشد صفحه هایی نرم و آسیب پذیر هستند و تا سن کودکی، نوجوانی و جوانی موجب رشد می شوند که میزان رشد و نمو یک فرد در دوران رشد این صفحات بسیار متفاوت و متغیر است./غ

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها