عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

مصرف آنتی بیوتیك‌ها برای درمان آلرژی‌های فصلی مناسب نیستند

مصرف آنتی بیوتیك‌ها برای درمان آلرژی‌های فصلی مناسب نیستند
یک شنبه 19 تیر 1390  03:41 ب.ظ

سلامت نیوز : یك فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی گفت: استفاده از آنتی بیوتیك‎ها برای برطرف كردن آلرژی‌های فصلی مناسب نیست.

دكتر فرحزاد جباری در گفت‎وگو با ایسنا ،‌ با بیان این مطلب افزود: آنتی بیوتیك‌ها برای برطرف كردن میكروب و آنتی ویروس‌ها برای برطرف كردن ویروس‌ها استفاده می‌شود در حالی كه میكروب‌ها و ویروس‌ها هیچ نقشی در ایجاد آلرژی ندارند.

وی اظهار داشت: در برخی آلرژی‌ها امكان ایجاد التهاب وجود دارد كه به دنبال آسیب مخاط، میكروب‌ها و ویروس‌ها نفوذ کرده و باعث بروز علایم عفونی می‌شوند كه در این صورت برای بهبود نیاز به آنتی بیوتیك است.

دكتر جباری در خصوص استفاده از داروها برای این نوع آلرژی توضیح داد: در صورت تشدید آلرژی، فرد می‌تواند با تجویز پزشك از داروهای مناسب مانند اسپری‌های بینی و آنتی هیستامین‌ها استفاده كند.

وی با بیان اینكه بهترین روش برای درمان حساسیت‌ها برطرف كردن و دور شدن از عامل ایجاد آن است، تصریح كرد: فردی كه زمینه مستعد برای ابتلا به آلرژی و حساسیت دارد باید محیط زندگی خود را تغییر دهد و در صورت وجود عوامل محرك در منزل مانند دود سیگار، ‌حیوانات خانگی و غیره از این عوامل دوری كند.

دكتر جباری توصیه كرد: به هنگام تردد در پارك از ماسك استفاده كنید، پنجره‌های خودرو و منزل را بسته نگه دارید و برای خشك كردن البسه خود از محیط‌های بیرونی استفاده نكنید.

وی با بیان اینكه ایجاد آلرژی در خراسان رضوی شایع‌تر از دیگر استان‎هاست، به ایسنا گفت: بخش زیادی از پوشش گیاهی استان را علف‎‌های هرز تشكیل می‌دهند و از طرفی رطوبت هوای این استان نسبت به دیگر مناطق كشور كم‌تر است كه این باعث می‌شود شیوع آلرژی‌ها در استان بیشتر از سایر استان‌ها باشد.

وی خاطرشان کرد: آلرژی‌های بینی از شایع‌ترین حساسیت‌ها در فصل بهار و تابستان است كه معمولا به صورت عطسه، خارش بینی، ‌آبریزش بینی و خارش چشم و در پاره‌ای از مواقع سرفه‌های تحریكی نمایان می‌شود.

دكتر جباری در خصوص علت بروز حساسیت‌ها در این فصول تصریح كرد: مهم‌ترین عوامل بروز آلرژی‌های تنفسی گرده گیاهان، ‌درختان، علف‌های هرز و گل‌ها هستند كه مشخصا در بهار و تابستان پراكندگی بیشتری دارند.

وی ادامه داد: آلرژی در نوزادان و شیرخواران می‌تواند به صورت آلرژی‌های پوستی و گوارشی ظاهر شود.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی خاطرنشان كرد: شروع بیشتر حساسیت‌ها به شكل آلرژی‌های بینی و تنفسی بوده و بیشتر در دهه دوم و سوم زندگی فرد بروز می‌كند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها