عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بادام تلخ؛ مفید در رفع عوارض آسم

بادام تلخ؛ مفید در رفع عوارض آسم
یک شنبه 19 تیر 1390  03:46 ب.ظ

بادام تلخ؛ مفید در رفع عوارض آسم

 

یک عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت: از بادام تلخ با رعایت احتیاط می توان در رفع سرفه هایی با منشا عصبی، سیاه سرفه و عوارض آسم استفاده کرد.
دکتر سید محمد معصومی، عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه در گفت وگو با ایسنا، با استناد به کتاب "گیاهان دارویی نوشته دکتر علی زرگری"، اظهار داشت: بادام تلخ یکی از واریته های بادام با نام علمی amygalus communisl است که از جمله گیاهان دارویی بومی منطقه کرمانشاه محسوب می شود.
وی ادامه داد: مغز بادام تلخ در تهیه بعضی شربت ها، امولسیون ها و روغن بادام به کار می رود و امولیسون آن در رفع خارش های جلدی با منشا سودا اثر قاطع دارد. از بادام تلخ با رعایت احتیاط می توان در رفع سرفه های با منشا عصبی، سیاه سرفه، گریپ، عوارض آسم، ابتلا به کرم کردو و درمان دانه های جلدی دردناک استفاده کرد.
معصومی خاطرنشان کرد: خمیر بادام تلخ به جای صابون می تواند مورد استفاده مبتلایان به اگزما قرار گیرد و رفع لکه های جلدی، کک و مک و از بین بردن بوی بد پا و زیر بغل موثر است.
وی افزود: درخت بادام برگ های ساده، منفرد عاری از استیپول، بیضوی دراز، نوک تیز و دندانه دار دارد و پهنک برگ آن نیز به وسیله یک دمبرگ بلند به ساقه ارتباط پیدا می کند.
معصومی عنوان کرد: درخت بادام، گل های زیبا و صورتی یا گلی روشن دارد که در اوایل بهار، قبل از پیدایش برگ گیاه ظاهر می شود و منظره بسیار قشنگ بدان می بخشد. هر گل آن دارای پنج کاسبرگ، پنج گل برگ و 25 تا 30 پرچم است.
معصومی تصریح کرد: رنگ میوه بادام در حالت تازه سبز و پوشیده از کرک است ولی تدریجا قسمت گوشتدار میوه خشک می شود به طوری که به صورت پوسته ضخیم و خشکی در اطراف قسمت چوبی درونی میوه در می آید. گل، میوه و دانه قسمت های مورد استفاده بادام هستند و استفاده به صورت خام و جوشانده، طریقه مصرف بادام به عنوان گیاه دارویی است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها