عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

در تابستان برای مصرف آب منتظر تشنه شدن نباشید؛

در تابستان برای مصرف آب منتظر تشنه شدن نباشید؛
یک شنبه 19 تیر 1390  04:13 ب.ظ

در تابستان برای مصرف آب منتظر تشنه شدن نباشید؛

 

اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیه هایی را برای جلوگیری از گرمازدگی عنوان کرد.
آرزو دهقانپور ، کارشناس اداره پیشگیری از حوادث با اشاره به این که نوع درمان گرمازدگی به شدت علائم بستگی دارد، اظهار داشت: افراد برای پیشگیری از گرمازدگی و هنگامی که برای مدت طولانی در محیط گرم قرار می گیرند، بهتر است مایعات کافی بنوشند و قبل، حین و بعد از ورزش مایعات را فراموش نکنند.
وی افزود: در فصل تابستان نباید برای مصرف آب، منتظر تشنه شدن شد و در مواقع تعریق شدید نوشیدن آب، بیش از حد نیاز توصیه می شود.
به گفته دهقانپور، استراحت در ساعات گرم روز و محدود کردن ساعات قرارگیری در معرض آفتاب بهترین راهکار برای جلوگیری از گرمازدگی است.
کارشناس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت گفت: افراد زمانی که در بیرون منزل هستند از کلاه های نقاب دار با لبه پهن استفاده کنند و در هوای گرم لباس های نازک، نرم و روشن بپوشند همچنین لباس های پنبه ای برای فصل گرما بهترین نوع لباس هستند چون هم هوا از بین منافذ آن می گذرد و هم عرق بدن می تواند تبخیر شود.
وی ادامه داد: افراد در منزل پنجره ها را باز و یا از تهویه هوا استفاده کنند و بهتر است در هوای گرم غذای کم و سبک بخورند.
دهقانپور با اشاره به این که در بین روز و در مواقعی که هوا گرم و مرطوب است، نباید ورزش سنگین انجام داد، گفت: در صورت اجبار به ورزش در هوای گرم، این کار باید با نرمش آغاز شده تا بدن با هوای گرم سازگار شود و حتی الامکان در صبح یا عصر که هوا خنک تر است ورزش انجام شود.
کارشناس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: افرادی که دارو مصرف می کنند باید با پزشک خود در مورد داروهای مصرفی مشورت کنند تا مصرف این داروها درتنظیم دمای بدن اختلال ایجاد نکند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها