عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

5 دلیل برای قطع مصرف نوشابه های گازدار

5 دلیل برای قطع مصرف نوشابه های گازدار
یک شنبه 19 تیر 1390  04:29 ب.ظ

5 دلیل برای قطع مصرف نوشابه های گازدار

 

امروزه اکثر مردم به ویژه جوانان نوشابه گازدار می نوشند و احتمالا مصرف کنندگان همیشگی این نوع نوشیدنی ها نیز از اثرات زیان آور آن بر سلامتی مطلع هستند.
اما نظر به افزایش روز افزون مصرف نوشابه های گازدار و جایگزین شدن آنها به جای آب (سالم ترین نوشیدنی طبیعت)، لازم است که یک بار دیگر اثرات زیان آور این نوشیدنی های ناسالم برشمرده شود؛ بر همین اساس 5 دلیل برای قطع هرچه سریع تر نوشیدن نوشابه های گازدار ارائه می شود که به شرح ذیل است: 1-آنها حاوی مقادیر بسیار زیادی قند هستند.
این نوشیدنی حاوی مقدار زیادی قند است و کبد را وادار به تولید مقدار بسیار زیادی انسولین می کند که می تواند به خستگی قندی
(sugar crash) منجر شود. نوشابه های گازدار به ویژه مانع رشد کودکان می شود.
2-آنها آب بدن شما را به سرقت می برند. بدن برای پردازش قند بالای نوشابه های گازدار، مقدار زیادی از آب خود را به مصرف می رساند. شما برای جبران آب از دست رفته باید تقریبا 10لیوان آب در ازای مصرف هر یک لیوان نوشابه گازدار بنوشید.
3-آنها در حقیقت تشنگی شما را برطرف نمی کنند.
4-آنها بسیار اسیدی هستند.
5-آنها می توانند یک خودرو را زنگ زدایی کنند.
این موضوع صحت دارد. این آزمایش را انجام دهید. یک سکه قدیمی را شب داخل یک لیوان کوچک نوشابه گازدار قرار دهید. سپس صبح روز بعد آن را از داخل لیوان درآورید حالا شما یک سکه براق نو دارید. فقط تصور کنید که نوشابه گازدار همین عمل را با دستگاه گوارش و سایر قسمت های بدن شما انجام می دهد!

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها