عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر مردان است

شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر مردان است
یک شنبه 19 تیر 1390  04:41 ب.ظ

زنجان- يك متخصص مغز و اعصاب بيمارستان ولي عصر(عج) زنجان، گفت: در زمان حاضر شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر بيشتر از مردان است.
شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر مردان است

دكتر'مهدي مقبولي' روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: ام اس بيماري قرن جديد در علوم مغز و اعصاب به شمار مي رود كه شناخت علايم آن مي تواند به روند تشخيص و درمان به موقع آن كمك فراواني كند.


وي، با بيان اينكه اين بيماري طي چند سال اخير در جهان افزايش چشمگيري يافته است، يادآورشد: اين بيماري به دليل ويژگيهاي خاص آن در زنان بيشتر مشاهده مي شود.


اين متخصص مغز و اعصاب بيمارستان ولي عصر(عج) استان زنجان،اظهار داشت: موارد شديد و وخيم بيماري ام اس در مردان بيشتر مشاهده مي شود كه عوامل متعددي در اين خصوص دخالت دارد.


وي، با اشاره به اينكه مجموعه اي از عوامل ژنتيكي، ارثي و محيطي در بروز بيماري 'ام اس' تاثير گذار است، تصريح كرد: يكي از عوامل مهم ايجاد اين نوع بيماري مسئله محيطي و كمبود نور خورشيد و عدم استفاده از مواد غذايي حاوي ويتامين هاي مهم و مورد نياز بدن است.


مقبولي، خاطر نشان كرد: عفونت هاي ويروسي، استعمال دخانيات و استرس نيز در بروز اين بيماري بسيار تاثير گذار است.


وي، با بيان اينكه اين بيماري با اختلالاتي در سيستم ايمني فرد بروز مي كند، افزود: در اين بيماري سيستم ايمني فرد برخي از عناصر سلسه اعصاب مركزي را عامل بيگانه قلمداد مي كند و با ترشح هورمون هايي در غلاف و ريشه هاي عصبي آثار تخريبي ايجاد مي كند.


اين متخصص مغز و اعصاب بيمارستان ولي عصر(عج) زنجان، يادآورشد: در زمان حاضر هيچ نوع درمان قطعي براي اين نوع بيماري وجود ندارد و تنها با تجويز داروهايي اين بيماري كنترل و پيشرفت آن جلوگيري مي شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها