عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر مردان است

شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر مردان است
یک شنبه 19 تیر 1390  04:41 ب.ظ

زنجان- يك متخصص مغز و اعصاب بيمارستان ولي عصر(عج) زنجان، گفت: در زمان حاضر شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر بيشتر از مردان است.
شيوع بيماري 'ام اس' در زنان پنج برابر مردان است

دكتر'مهدي مقبولي' روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: ام اس بيماري قرن جديد در علوم مغز و اعصاب به شمار مي رود كه شناخت علايم آن مي تواند به روند تشخيص و درمان به موقع آن كمك فراواني كند.


وي، با بيان اينكه اين بيماري طي چند سال اخير در جهان افزايش چشمگيري يافته است، يادآورشد: اين بيماري به دليل ويژگيهاي خاص آن در زنان بيشتر مشاهده مي شود.


اين متخصص مغز و اعصاب بيمارستان ولي عصر(عج) استان زنجان،اظهار داشت: موارد شديد و وخيم بيماري ام اس در مردان بيشتر مشاهده مي شود كه عوامل متعددي در اين خصوص دخالت دارد.


وي، با اشاره به اينكه مجموعه اي از عوامل ژنتيكي، ارثي و محيطي در بروز بيماري 'ام اس' تاثير گذار است، تصريح كرد: يكي از عوامل مهم ايجاد اين نوع بيماري مسئله محيطي و كمبود نور خورشيد و عدم استفاده از مواد غذايي حاوي ويتامين هاي مهم و مورد نياز بدن است.


مقبولي، خاطر نشان كرد: عفونت هاي ويروسي، استعمال دخانيات و استرس نيز در بروز اين بيماري بسيار تاثير گذار است.


وي، با بيان اينكه اين بيماري با اختلالاتي در سيستم ايمني فرد بروز مي كند، افزود: در اين بيماري سيستم ايمني فرد برخي از عناصر سلسه اعصاب مركزي را عامل بيگانه قلمداد مي كند و با ترشح هورمون هايي در غلاف و ريشه هاي عصبي آثار تخريبي ايجاد مي كند.


اين متخصص مغز و اعصاب بيمارستان ولي عصر(عج) زنجان، يادآورشد: در زمان حاضر هيچ نوع درمان قطعي براي اين نوع بيماري وجود ندارد و تنها با تجويز داروهايي اين بيماري كنترل و پيشرفت آن جلوگيري مي شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها