عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

جعفري: ووشوكاري كه از ترس تغيير وزن دهد بايد به خانه‌اش برگردد

جعفري: ووشوكاري كه از ترس تغيير وزن دهد بايد به خانه‌اش برگردد
یک شنبه 19 تیر 1390  05:02 ب.ظ

خبرگزاري فارس: مربي تيم ملي ووشو گفت: اگر ورزشكاري از ترس حريفان تغيير وزن مي‌دهد، بهتر است به جاي اردوهاي تيم ملي برود خانه‌ و به زندگي‌اش برسد.

محمدرضا جعفري در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: فدراسيون اين فرصت را به ملي‌پوشان داده بود كه در صورت تمايل تغيير وزن بدهند به همين دليل در مسابقات انتخابي اخير 2 تن از ووشوكاران وزن 85- كيلوگرم به وزن 80- رفتند.

وي در پاسخ به اينكه آيا حضور حميدرضا قلي‌پور قهرمان جهان و بازي‌هاي آسيايي باعث چنين تصميمي از سوي آنها شد، خاطرنشان ساخت: در ابتدا خودم هم چنين تصوري مي‌كردم، براي ما شرايط روحي و رواني ملي‌پوشان نيز داراي اهميت زيادي است؛ اگر قرار است يك ورزشكار از ترس حريفش تغيير وزن بدهد، بهتر است ديگر در اردوها نباشد.

مربي تيم ملي افزود: در همين راستا با اين نفرات صحبت كردم، آنها كم بودن وزنشان را به عنوان دليل اصلي بيان كردند كه حقيقت داشت و قانع شدم. قلي‌پور اكنون نفر ثابت وزن 85- كيلوگرم است و مي‌تواند در جريان اردوها با ووشوكاران يك وزن بالاتر و پايين‌تر تمرين كند.

وي تصريح كرد: قلي‌پور ووشوكار خوبي است و فدراسيون به راحتي نمي‌تواند از نام او بگذرد؛ اما روند كار به اين صورت است كه ملي‌پوشان بايد با آمادگي كامل راهي مسابقات جهاني شوند. او خوب تمرين مي‌كند و آماده است؛ اما بايد بتواند نظر مساعد كادر فني را به خوبي جلب كند.

جعفري درباره تغيير وزن محسن محمدسيفي افزود: او براي هر مسابقه بايد 10، 12 كيلو وزن كم مي‌كرد به همين دليل تصميم گرفت به يك وزن بالاتر بيايد، حريفش در مسابقه اخير خيلي خوب مقابل سيفي مبارزه كرد. اين نشان مي‌دهد كه در جريان اردوها ملي‌پوشان خيلي پيشرفت مي‌كنند.

وي درباره اينكه چرا دومين مسابقه انتخابي تيم ملي روز سه‌شنبه و در فاصله كمتر از يك هفته از رقابت اول برگزار مي‌شود، گفت: اين برنامه‌ريزي از سوي فدراسيون انجام شده است و بايد در زمان‌هاي مقرر مسابقات را برگزار كنيم.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها