عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حضور بيابانگرد، اخلاقي و قرباني در فينال و شكست مصلحتي باباجان‌زاده

حضور بيابانگرد، اخلاقي و قرباني در فينال و شكست مصلحتي باباجان‌زاده
یک شنبه 19 تیر 1390  05:06 ب.ظ

خبرگزاري فارس: مرحله نهايي رقابت‌هاي كشتي فرنگي جايزه بزرگ فيلا از صبح امروز در باكو آغاز شد كه فرنگي‌كاران كشورمان تاكنون در اين رقابت‌ها صاحب 10 برد و 7 شكست شده‌اند.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، مرحله نهايي رقابت‌هاي كشتي فرنگي جايزه بزرگ فيلا در حالي از صبح امروز در باكو آغاز شد كه افشين بيابانگرد در 66 كيلو، حبيب‌الله اخلاقي در 84 كيلو و بابك قرباني در 96 كيلو با شكست تمامي حريفان خود راهي ديدار فينال شده‌اند.

نتايج نمايندگان ايران تاكنون به شرح زير است:
در 55 كيلو محسن حاجي‌پور در دور اول 3 بر صفر (2 - صفر و يك - صفر) لاشا گوگيتادزه از گرجستان را شكست داد. او در دور دوم مقابل روشن بايرام‌اف دارنده مدال‌هاي نقره جهان درسال هاي 2006 و 2009 و نقره المپيك پكن از آذربايجان در 3 تايم (صفر - يك)، (يك - صفر) و (صفر - 6) شكست خورد، اما با توجه به حضور بايرام‌اف در فينال حاجي پور در گروه شانس مجدد به مصاف زوراب ماچاراشويلي از گرجستان مي‌رود. بايراموف و طاله ممدوف هر دو از آذربايجان ديدار فينال اين وزن را برگزار مي‌كنند.

در 60 كيلو، جاسم اميري ابتدا 7 بر صفر (يك - صفر و 6 - صفر) ايراكي چوچوا از گرجستان را شكست داد، اما در كشتي بعدي برابر حسن علي‌اف قهرمان سال 2010 جهان از آذربايجان در 2 تايم (صفر - 2) و (صفر - 2) مغلوب شد. با توجه به حضور اين كشتي‌گير در فينال اميري در گروه بازنده‌ها ابتدا بايد به مصاف تونومير سوكول از كرواسي برود و در صورت پيروزي در ديدار رده‌بندي با كامران ممدوف از آذربايجان روبرو مي‌شود.
داور استفانك از صربستان و حسن علي اف از آذربايجان ديدار فينال 60 كيلو را برگزار مي‌كنند.

در 66 كيلو، علي محمدي پس از استراحت در دور اول، در ديدار با آرچيل تورمانيدزه از گرجستان در 3 تايم (صفر - 2، يك - صفر و يك - صفر) به برتري رسيد. وي در دور سوم مقابل آدام كوراك از روسيه با نتيجه (يك - صفر)، (صفر - 4) و (صفر - يك) شكست خورد و از دور رقابت‌ها كنار رفت.
در همين وزن افشين بيابانگرد پس از استراحت در دور اول، مارادي آبولادزه از گرجستان را 4 بر صفر (يك - صفر و 3 - صفر) از پيش رو برداشت. وي در دور سوم دارخان باياخمتوف از قزاقستان را در 2 تايم (2 - صفر) و (3 - صفر) برد. بيابانگرد در نيمه نهايي هم الكساندر ماكسيموويچ از صربستان را در 2 تايم با نتيجه (يك - صفر) و (2 - صفر) شكست داد تا در ديدار فينال به مصاف توماس لورينچ كشتي‌گير مطرح مجارستاني برود.

در 74 كيلو، هادي عليزاده پورنيا در كشتي اول خود 5 بر صفر (صفر - 3 و صفر - 2) به دميترو پيشكوف از اوكراين باخت. با توجه به حضور اين كشتي‌گير در فينال عليزاده در گروه شانس مجدد ابتدا به مصاف حريفي از كرواسي مي‌رود. در اين وزن الوين مرضي علي‌يف از آذربايجان و پيشكوف از اوكراين فيناليست شدند.

در 84 كيلو، داود اخباري دارنده مدال طلاي آسيا برابر سامان طهماسبي كشتي‌گير ايراني تيم ملي آذربايجان در 3 تايم با نتيجه 3 بر يك (يك - صفر، صفر - يك و صفر - 2) شكست خورد و با توجه به حضور طهماسبي در فينال اخباري به گروه شانس مجدد راه يافت كه در كشتي نخست خود به مصاف حريفي از گرجستان مي‌رود.
در همين وزن، حبيب الله اخلاقي پس از استراحت در دور نخست در دور دوم 5 بر صفر (2 - صفر و 3 - صفر) جسم پترسون از سوئد را شكست داد وي در دور سوم احمد ييلدريم از تركيه را با نتيجه (يك - صفر) و (يك - صفر) مغلوب كرد. اخلاقي در نيمه‌نهايي نيز با نتايج (صفر - يك)، (يك - صفر) و (يك - صفر) طالب نعمت‌پور ديگر كشتي‌گير كشورمان را شكست داد تا در ديدار فينال به مصاف سامان طهماسبي برود.

طالب نعمت‌پور سومين نماينده ايران در 84 كيلو، در دور اول استراحت كرد و در دور دوم امير هرستانويچ از استراليا را در 2 تايم با نتيجه (2 - صفر) و (3 - صفر) مغلوب كرد. وي در دور سوم نيز بكا روگوا از گرجستان را در 2 تايم با نتيجه (يك - صفر) و (3 - صفر) شكست داد و راهي نيمه‌نهايي شد، اما در اين مرحله مغلوب حبيب‌الله اخلاقي شد تا امشب براي كسب مدال برنز به روي تشك برود.

در 96 كيلو، بابك قرباني پس از استراحت در دور اول، ايراكلي گاجايا از گرجستان را 7 بر صفر (4 - صفر و 3 - صفر) برد وي در دور سوم آرز حسن اف از آذربايجان را با نتايج (يك - صفر) و (2 - صفر) مغلوب كرد. قرباني در نيمه‌نهايي نيز بلاژ كيس كشتي‌گير مطرح مجارستاني را (2 - صفر) و (4 - صفر) مغلوب كرد تا در ديدار فينال به مصاف اصلان بك خوشتوف قهرمان المپيك از روسيه برود.
در همين وزن داود گيل‌نيرنگ پس از استراحت در دور اول، در مبارزه با جنك ايلدم از تركيه (4 - صفر)، (صفر - يك) و (صفر - 3) باخت و با توجه به شكست كشتي‌گير ترك مقابل خوشتوف روس، گيل‌نيرنگ از دور رقابت‌ها كنار رفت.

در 120 كيلو نيز بشير باباجان‌زاده در كشتي نخست 2 بر صفر آلكساندر آكيموف از روسيه را مغلوب كرد و در يك چهارم نهايي در حالي‌كه مقابل ميهالي ديك باردوس از مجارستان (دارنده 5 نشان نقره جهان) در تايم نخست يك بر صفر به پيروزي رسيده بود و در تايم دوم نيز تا 8 ثانيه به پايان مسابقه 3 بر صفر از حريفش پيش بود با دستور مربيان مصدوميت دست را بهانه كرد و بازنده اعلام شد.
در اين وزن كشتي‌گير رژيم اشغالگر قدس به مرحله نيمه‌نهايي راه يافته بود و باباجان‌زاده براي اينكه با اين كشتي‌گير مواجه نشود به شكستي مصلحتي تن داد. در غير اينصورت امكان محروميت براي باباجان‌زاده وجود داشت.
ديدار فينال اين وزن را رضا كايالپ از تركيه و ميهالي ديك از مجارستان برگزار مي‌كنند.

مرحله نهايي رقابت‌هاي كشتي فرنگي جايزه بزرگ فيلا كه از صبح امروز در سالن حيدر علي‌يف باكو آغاز شده است امشب به پايان مي‌رسد.
انتهاي پيام/م

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها