عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عباسي: موفقيت در المپيك نيازمند اتحاد و همدلي است

عباسي: موفقيت در المپيك نيازمند اتحاد و همدلي است
یک شنبه 19 تیر 1390  05:24 ب.ظ

خبرگزاري فارس: سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت: موفقيت در المپيك نيازمند اتحاد، همدلي و انسجام است كه بايد از بدنه اصلي ورزش ايجاد شود.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» و به نقل از سايت سازمان تربيت بدني، يكصدمين نشست اعضاي هيئت اجرايي كميته ملي المپيك با محوريت بحث نحوه كسب سهميه‌هاي المپيك در همه رشته هاي اعزامي و گزارش رؤساي فدراسيون‌هاي تكواندو، تيراندازي، بسكتبال و جانبازان معلولين، صبح امروز در حالي پيگيري شد كه اعضاي هيئت اجرايي ميهمان محمدعباسي، سرپرست وزارت ورزش و جوانان بودند.
در ابتداي اين نشست بهرام افشارزاده، دبير كل كميته ملي المپيك گزارش كامل و جامعي را در خصوص تعداد سهميه كسب شده توسط ملي‌پوشان كشورمان براي حضور در المپيك ارائه داد و توضيحاتي را پيرامون نحوه كسب سهميه در بيشتر رشته‌ها طبق زمان بندي اعلام شده از سوي فدراسيون‌هاي جهاني اعلام كرد.

افشارزاده ضمن تاكيد برحضور حداكثري در المپيك 2012 لندن اظهار داشت: همه اهالي ورزش اذعان دارند كه گرفتن سهميه در مسابقات سطح بالاي گزينشي به خودي خود كاري است ارزنده و ارزشمند. همين موضوع يعني كسب تعداد سهميه بالا براي هر كشوري يك موفقيت محسوب مي شود كه اميدوارم در اولين گام ملي پوشان كشورمان بتوانند سهيمه اي به مراتب بيشتر از دوره قبل به دست آروند.
وي ادامه داد: گام دوم و اساسي، حمايت ويژه از رشته‌هاي مدال آوري همچون كشتي، وزنه برداري و تكواندو است كه اميد اصلي كاروان ورزشي كشورمان به حساب مي آيد. در همين راستا زمينه برپايي اردوي فرنگي كاران در آكادمي المپيك و آزاد كاران در خانه كشتي مهيا شده و در ادامه راه نيز حضور در تورنمنت هاي معتبر و اردوهايي كه كادر فني درخواست خواهد كرد مهيا خواهد شد.

دبير كل كميته ملي المپيك در پايان اظهار داشت: كادر فني تيم‌هاي وزنه برداري و تكواندو نيز برنامه هاي تداركاتي خود را براي آماده سازي ملي پوشان به ستاد تداركاتي ارائه داده اند كه مطمئنا طبق درخواست فدراسيون‌ها پياده خواهد شد. در رشته هاي ديگر نيز هماهنگ و همگام با فدراسيون‌ها كاملا حمايتي و موثر پيش خواهيم رفت تا انشاءالله شاهد المپيكي با شكوه و درخشان براي كاروان ورزشي ايران باشيم.
بعد از صحبت‌هاي دبير كل كميته المپيك، سيد محمد پولادگر، رئيس فدراسيون تكواندو گزارش كاملي را در خصوص برنامه ريزي هاي انجام شده و فعاليت‌هايي كه صورت گرفت تا دو سهميه ارزشمند توسط يوسف كرمي و محمد باقري معتمد در رقابت‌هاي جهاني آذربايجان براي تيم ملي تكواندوي كشورمان به دست آيد ارائه داد و ابراز اميدواري كرد تا بانوان تكواندو كار نيز بتوانند در مسابقات تايلند كسب سهميه نمايند.

در ادامه هاشمي، رئيس فدراسيون تيراندازي بهعنوان اولين فدراسيوني كه توانست سهميه المپيك را براي كاروان ورزشي ايران به دست آورد توضيحاتي پيرامون فعاليت‌هاي انجام شده ارائه داد.
وي با اشاره به اين موضوع كه تيراندازي طي ساليان اخير رشد بسيار چشم گيري داشته اظهارداشت: كسب سهميه هاي ارزشمند توسط تيراندازان كاري بزرگ بود كه نشان از آمادگي خوب ملي پوشان ايراني دارد. شكي ندارم ملي پوشان ايران كه اين روزها عناويني ارزشمند در مسابقات جهاني و آسيايي به دست مي آورند با حمايتي ويژه بزودي در بازي‌هاي المپيك نيز افتخارآفرين خواهند شد.

وي در پايان گفت: تا كنون 3 سهميه توسط الهه احمدي و مه لقا جام بزرگ در تفنگ 10 متر بانوان و ابراهيم برخورداري در تپانچه 10 متر به دست آمده كه مطمئنا اين نهايت سهميه تيراندازي نخواهد بود.
محمود خسروي‌وفا، رئيس فدراسيون جانبازان و معلولين نيز اطلاعاتي جامع از چگونگي كسب سهميه توسط ورزشكاران جانباز و معلول كشورمان براي حضوري شايسته در بازي‌هاي پاراالمپيك لندن ارائه داد.

خسروي وفا يادآور شد: بدون شك ورزشكاران جانباز و معلول كشور همچون دوره هاي گذشته به درخشش خود در عرصه بين المللي به ويژه المپيك ادامه خواهند داد و اين بار هم نشان خواهند داد به رغم برخي كمبودها و مشكلات باز هم براي موفقيت و شاد كردن دل مردم و مسئولان از جان مايه خواهند گذاشت.
محمود مشحون، رئيس فدراسيون بسكتبال نيز آخرين رئيس فدراسيوني بود كه برنامه هاي خود را براي گرفتن سهميه المپيك تشريح كرد.
مشحون با اشاره به ميزباني چين در مسابقات كسب سهميه المپيك اظهار داشت: ميزباني چين به عنوان يكي از قدرتمندترين كشورهاي جهان و همچنين برخي مشكلات ديگري كه فدراسيون جهاني برايمان ايجاد كرده باعث شده تا راه سختي براي گرفتن سهميه داشته باشيم اما با غيرت و همتي كه در ملي پوشان ايراني سراغ دارم مطمئنم كه آنها تمام تلاش خود را براي رسيدن به اين هدف به كار مي بندند.

وي در پايان گفت: اميدوارم طي رايزني با فدراسيون جهاني بتوانيم مشكلات و موانع ايجاد شده را برطرف سازيم.
در ادامه نشست علي آبادي، رئيس كميته ملي المپيك بار ديگر با تاكيد بر هماهنگي هر چه بيشتر مجموعه وزارتخانه و كميته ملي المپيك ياد آور شد:خدا را شاكرم كه در آستانه بازي‌هاي المپيك فضاي خوبي در ورزش كشور حاكم شده است. فضايي سرشار از دوستي و اخوت تا بتوانيم همه با هم در راستاي رسيدن به هدف واحدي به نام "موفقيت و پيروزي و سربلندي ايران اسلامي " گام برداريم.

علي آبادي برداشتن تمامي موانع موجود در راه آماده سازي ملي پوشان و پياده سازي برنامه هاي فدراسيون‌ها را مهمترين اولويت و هدف كميته ملي المپيك دانست و گفت: زمان يكساله اي كه در دست داريم بايد در فضايي توام با آرامش براي فدراسيون‌ها طي شود كه اين مهم را كميته ملي المپيك و وزارتخانه ورزش و جوانان بايد پيگيري نمايند. كميته ملي المپيك تمام توان و سعي خود را به كار خواهد بست تا با هماهنگي هر چه بيشتر با وزارتخانه اين موقعيت و فضا را ايجاد كند.
وي در ادامه از حاضران خواست تا از اين پس حضور فيزيكي خود را در اردوهاي تيم‌هاي ملي بيشتر كنند و گفت: مطمئنا بازديد از اردوها مي تواند گامي موثر در شناسايي مشكلات كادرفني و ملي پوشان باشد. بايد رفع مشكلات اردونشينان را در اولويت برنامه ها قرار دهيم تا مربيان و ورزشكاران بتوانند در كمال آرامش و با روحيه اي بالا به تمرين و آماده شدن بپردازند.
وي در پايان گفت: بار ديگر حضور عباسي به عنوان يكي از افراد خدمتگزار و ارزشي دولت در رأس وزارت ورزش و جوانان را به فال نيك مي گيريم و مجددا اعلام مي كنم كه تمامي اركان كميته ملي المپيك به ويژه اعضاي هيئت اجرايي به عنوان نمايندگان منتخب فدراسيون‌ها كه هر كدام داراي كوله باري از تجربه و ارتباطات بين المللي هستند به صورت كامل در اختيار شما و وزارتخانه ورزش خواهند بود كه به كمك هم بتوانيم به هدف مشتركمان كه چيزي جر اهداف متعالي نظام و موفقيت و سرافرازي ايران اسلامي نيست برسيم.

عباسي ضمن خير مقدم به اعضاي هيئت اجرايي، برپايي اين نشست در وزارت ورزش و جوانان را گامي مثبت و موثر در راستاي پيگيري جدي امور و رسيدن به فضايي سرشار از دوستي و وحدت دانست و گفت: شكي نيست كه موفقيت در ميدان بزرگ پيش روي ورزش يعني المپيك بيش از هر چيز نيازمند اتحاد و انسجام و همدلي است كه اين موضوع بايد از بدنه اصلي ورزش ايجاد شده و در تمامي بستر اين مقوله حاكم گردد.

وي ادامه داد: برپايي نشست هاي فني اعضاي هيئت اجرايي و مسئولان ورزش وزارتخانه به صورت دوره اي در دو مجموعه اين اتحاد و همدلي را محكم تر مي سازد و به همين خاطر نيز اميدوارم تا نشست‌هاي هم انديشي به صورت منظم و مجدانه پيگيري گردد.
عباسي با تاكيد بر حمايت از فعاليت‌هاي تداركاتي كميته ملي المپيك اظهار داشت: بسيار خوشحالم كه ستاد تداركاتي كميته ملي المپيك از مدت‌ها پيش تشكيل شده و فعاليت خود را آغاز كرده است. مطمئن باشيد بزودي شرايط لازم براي حمايت همه جانبه از برنامه هاي تداركاتي همه فدراسيون‌ها مهيا خواهد شد تا انشاءالله بتوانيم حضوري شايسته در المپيك داشته باشيم.

وي در پايان گفت: با موافقت و حمايت رئيس جمهور منابع خوبي در اختيار ورزش قرار خواهد گرفت كه با نشست هاي كارشناسي شما عزيزان با فدراسيون‌ها اين منابع تخصيص خواهد يافت تا مشكلات موجود در بدنه ورزش هر چه سريعتر رفع گردد.
در خاتمه از سوي عباسي سرپرست وزارت ورزش عنوان شد تا ازاين پس بهرام افشار زاده دبير كل به نمايندگي از كميته و حميد سجادي به نمايندگي از وزارت ورزش با برگزاري جلسات مشترك هماهنگي و پيگيري‌هاي لازم را براي بررسي وضعيت فدراسيون‌ها و برطرف كردن كمبودهاو مشكلات آنها را داشته باشند.‌

در اين نشست محمد عباسي سرپرست وزارت ورزش و جوانان،مهندس محمد علي‌آبادي رئيس كميته ملي المپيك،بهرام افشارزاده دبير كل، مهدي قدمي نايب رئيس، محمود خسروي‌وفا نايب رئيس، دكتر سجادي معاون ورزش قهرماني وزارت ورزش،علي رغبتي مدير كل دفتر برنامه ريزي وزارت ورزش، مهدي كرباسيان، خزانه‌دار و ذيحساب، سيد مهدي هاشمي ،علي كفاشيان، محمود مشحون، رباب شهريان و شاهرخ شهنازي اعضاي هيئت اجرايي، حضور داشتند.
انتهاي پيام/خ

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها