عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها سپري در برابر شبيخون

طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها سپري در برابر شبيخون
یک شنبه 19 تیر 1390  06:10 ب.ظ

بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي خراسان رضوي اعلام كرد:
طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها سپري در برابر شبيخون

خبرگزاري فارس: بسيج دانشجويي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي خراسان رضوي با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد: جوانان مهم‌‌‌ترين هدف دشمن در جنگ نرم هستند و مي‌توان از طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها به عنوان سپري در برابر اين شبيخون ياد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، بسيج دانشجويي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي خراسان رضوي پيرامون مسائل اخير در دانشگاه‌‌ها اطلاعيه‌اي صادر كرد.


در اين اطلاعيه آمده است: اهميت و ارزش ماهوي دانشگاه در پايه‌گذاري سلامت مادي و معنوي جامعه‌اي پرثمر و با طراوت از بيان نوراني امام راحل (ره) مشهود است آنجا كه فرمود: «اگر دانشگاه اصلاح شود مملكت اصلاح مي‌‌‌شود» به راستي چرا امام عزيز سعادت و شقاوت ملت را وابسته به دانشگاه و آن را مبدأ همه تحولات دانسته‌اند.


اين بيانيه بيان مي‌كند: آنچه در ابتدا مهم مي‌نمايد و بر آن تاكيد مي‌شود اين است كه در راستاي اسلامي شدن دانشگاه‌ها علاوه بر ظاهر و بلكه بيشتر بايد به بطن و محتواي دانشگاه توجه كرد، جوانان مهم‌‌‌‌‌ترين هدف دشمن در هجمه فكري، فرهنگي و جنگ نرم هستند و مي‌توان از طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها به عنوان سپري در برابر اين شبيخون ياد كرد.


اين بيانيه مي‌افزايد: براساس فرمايشات گرانقدر رهبري، اكنون كشور نياز به جهش علمي دارد و اين مهم با كار و تلاش علمي بيشتر دانشگاه‌ها و حداكثر استفاده از زمان مقدور است كه طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها كمك شاياني به اجرايي شدن منويات معظم له مي‌كند از سوئي علما، مراجع و انديشمندان بر اجراي شئونات اسلامي در دانشگاه‌ها تاكيد دارند و از مسئولان امر اين مهم را بارها خواستار شده‌اند.


اين بيانيه بيان مي‌كند: آن عزيز سفر كرده و رهبري حكيم بارها اسلامي شدن را در دانشگاه‌ها به معني استقلال، نفي غرب و كوشش براي رسيدن به خودكفايي برشمرده‌اند، نكته‌اي كه اكنون جريان انحرافي با سوءاستفاده از طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه‌ها به دنبال تبديل يأس دشمن از جامعه فرهيختگان و نخبگان به اميد هستند.


اين بيانيه مي‌افزايد: بنابراين بايد در اين طرح براي ارتقاي علمي دانشجويان و بهره‌برداري از آن در جهت معضل وابستگي تاكيد شود چرا كه هدف اصلي از ورود به دانشگاه تحصيل علم است و اگر از فضاي علمي ـ آكادميك بدرستي استفاده شود، دانشجو درگير مسائل حاشيه اي نشده و قطعا رشد علمي بهتري دارد.


اين بيانيه تصريح مي‌كند: همچنين لازم است سياست واحدي در زمينه پوشش اسلامي و رعايت شئون در دانشگاه‌ها اجرايي شود تا هر دانشگاهي رويكردي متفاوت نداشته باشد. آنچه ضروري مي‌نمايد طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها علاوه بر جنبه شرعي و منطقي موضوع، جنبه علمي و ارزشي نيز دارد و البته قانوني، چرا كه قانون مي‌گويد عفاف و حجاب بايد رعايت شود؛ فرهنگ عفاف و حجاب بايد از دانشگاه‌ها و مراكز علمي فرهنگي به جامعه رسوخ پيدا كند شايسته نيست در جامعه‌اي ولايي و اسلامي، مظاهر بدحجابي و بيحجابي نمود عيني پيدا كند.


اين بيانيه مي‌افزايد: در پايان تاكيد مي‌شود دستورالعملي جديد براي عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها ضرورت ندارد و تنها بايد دستورالعمل قبلي كه مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي است اجرايي شود تشريح راهكارهاي اجراي دستورالعمل شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره عفاف و حجاب، نياز به فضاسازي مطلوب در دانشگاه‌ها از سوي همه اركان دانشگاه از جمله اسائيد، مديريت، متون آموزشي و تشكل‌هاي داشجويي دارد.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها