عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها سپري در برابر شبيخون

طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها سپري در برابر شبيخون
یک شنبه 19 تیر 1390  06:10 ب.ظ

بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي خراسان رضوي اعلام كرد:
طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها سپري در برابر شبيخون

خبرگزاري فارس: بسيج دانشجويي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي خراسان رضوي با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد: جوانان مهم‌‌‌ترين هدف دشمن در جنگ نرم هستند و مي‌توان از طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها به عنوان سپري در برابر اين شبيخون ياد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، بسيج دانشجويي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي خراسان رضوي پيرامون مسائل اخير در دانشگاه‌‌ها اطلاعيه‌اي صادر كرد.


در اين اطلاعيه آمده است: اهميت و ارزش ماهوي دانشگاه در پايه‌گذاري سلامت مادي و معنوي جامعه‌اي پرثمر و با طراوت از بيان نوراني امام راحل (ره) مشهود است آنجا كه فرمود: «اگر دانشگاه اصلاح شود مملكت اصلاح مي‌‌‌شود» به راستي چرا امام عزيز سعادت و شقاوت ملت را وابسته به دانشگاه و آن را مبدأ همه تحولات دانسته‌اند.


اين بيانيه بيان مي‌كند: آنچه در ابتدا مهم مي‌نمايد و بر آن تاكيد مي‌شود اين است كه در راستاي اسلامي شدن دانشگاه‌ها علاوه بر ظاهر و بلكه بيشتر بايد به بطن و محتواي دانشگاه توجه كرد، جوانان مهم‌‌‌‌‌ترين هدف دشمن در هجمه فكري، فرهنگي و جنگ نرم هستند و مي‌توان از طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها به عنوان سپري در برابر اين شبيخون ياد كرد.


اين بيانيه مي‌افزايد: براساس فرمايشات گرانقدر رهبري، اكنون كشور نياز به جهش علمي دارد و اين مهم با كار و تلاش علمي بيشتر دانشگاه‌ها و حداكثر استفاده از زمان مقدور است كه طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها كمك شاياني به اجرايي شدن منويات معظم له مي‌كند از سوئي علما، مراجع و انديشمندان بر اجراي شئونات اسلامي در دانشگاه‌ها تاكيد دارند و از مسئولان امر اين مهم را بارها خواستار شده‌اند.


اين بيانيه بيان مي‌كند: آن عزيز سفر كرده و رهبري حكيم بارها اسلامي شدن را در دانشگاه‌ها به معني استقلال، نفي غرب و كوشش براي رسيدن به خودكفايي برشمرده‌اند، نكته‌اي كه اكنون جريان انحرافي با سوءاستفاده از طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه‌ها به دنبال تبديل يأس دشمن از جامعه فرهيختگان و نخبگان به اميد هستند.


اين بيانيه مي‌افزايد: بنابراين بايد در اين طرح براي ارتقاي علمي دانشجويان و بهره‌برداري از آن در جهت معضل وابستگي تاكيد شود چرا كه هدف اصلي از ورود به دانشگاه تحصيل علم است و اگر از فضاي علمي ـ آكادميك بدرستي استفاده شود، دانشجو درگير مسائل حاشيه اي نشده و قطعا رشد علمي بهتري دارد.


اين بيانيه تصريح مي‌كند: همچنين لازم است سياست واحدي در زمينه پوشش اسلامي و رعايت شئون در دانشگاه‌ها اجرايي شود تا هر دانشگاهي رويكردي متفاوت نداشته باشد. آنچه ضروري مي‌نمايد طرح اسلامي شدن دانشگاه‌ها علاوه بر جنبه شرعي و منطقي موضوع، جنبه علمي و ارزشي نيز دارد و البته قانوني، چرا كه قانون مي‌گويد عفاف و حجاب بايد رعايت شود؛ فرهنگ عفاف و حجاب بايد از دانشگاه‌ها و مراكز علمي فرهنگي به جامعه رسوخ پيدا كند شايسته نيست در جامعه‌اي ولايي و اسلامي، مظاهر بدحجابي و بيحجابي نمود عيني پيدا كند.


اين بيانيه مي‌افزايد: در پايان تاكيد مي‌شود دستورالعملي جديد براي عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها ضرورت ندارد و تنها بايد دستورالعمل قبلي كه مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي است اجرايي شود تشريح راهكارهاي اجراي دستورالعمل شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره عفاف و حجاب، نياز به فضاسازي مطلوب در دانشگاه‌ها از سوي همه اركان دانشگاه از جمله اسائيد، مديريت، متون آموزشي و تشكل‌هاي داشجويي دارد.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها