عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ديدگاه‌هاي مقام‌معظم‌رهبري در قلمرو فرهنگ در 30هزار صفحه آماده انتشار است

ديدگاه‌هاي مقام‌معظم‌رهبري در قلمرو فرهنگ در 30هزار صفحه آماده انتشار است
یک شنبه 19 تیر 1390  06:18 ب.ظ

واكنش شوراي عالي انقلاب فرهنگي به يك خبر؛
ديدگاه‌هاي مقام‌معظم‌رهبري در قلمرو فرهنگ در 30هزار صفحه آماده انتشار است

خبرگزاري فارس: شوراي انقلاب فرهنگي 30 هزار صفحه بيانات مقام معظم رهبري را در ذيل 200 موضوع مهم مرتبط با حوزه فرهنگ،‌ علم و هنر طبقه‌بندي و جهت انتشار كرده است كه به زودي در اختيار مسئولان،‌ اهالي فرهنگ و عموم مردم قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دبيرخانه دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، پيرو درج مطلبي در برخي پايگاه‌هاي خبري به‌نقل از يك سايت مجهول‌الهويه، تحت عنوان «چاپ كتاب 20 ميليوني در شوراي عالي انقلاب فرهنگي» نكات ذيل جهت تنوير افكار عمومي به اطلاع مي‌رسد؛«دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي بنا بر مأموريت و وظيفه ذاتي خود به‌منظور گردآوري، تنظيم و تدوين رهنمودها و ديدگا‌ه‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي در حوزه علم، فرهنگ و هنر، از حدود يكسال پيش طرحي را در دست اجرا داشته كه بحمدالله اكنون در مرحله نهايي است. در اين طرح كليه بيانات و رهنمودهاي مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) در حوزه فرهنگ از ابتداي رهبري تا امروز، گردآوري و به‌طور موضوعي با روشي كاملاً دقيق و كاربردي دسته‌بندي، ‌تنظيم و تدوين گرديده است. در اين مجموعه با مطالعه و بررسي دقيق حدود 30هزار صفحه بيانات معظم‌له در طول دوره رهبري و نيز استخراج حدود 10 هزار صفحه مطالب فرهنگي ايشان، اين مطالب در 200 موضوع مهم مرتبط با حوزه فرهنگ،‌ علم و هنر طبقه‌بندي و جهت انتشار آماده شده است كه به زودي در اختيار مسئولان،‌ اهالي فرهنگ و عموم مردم قرار خواهد گرفت.موضوعات كلي اين پروژه عبارتند از: فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامي، تهاجم فرهنگي و جنگ نرم،‌ علم و فناوري،‌ رسانه و اطلاع‌رساني،‌ فرهنگ عمومي، جوانان، زن و خانواده،‌ تبليغ ديني، حوزه و روحانيت، هنر و ادبيات،‌فرهنگ بسيجي و ايثار و جهاد و شهادت، فرهنگ غرب، كتاب و كتابخواني،‌ رسانه ملي و شوراي عالي انقلاب فرهنگي.


مجموعه مذكور قبل از انتشار عمومي در 16 جلد آماده و در تعداد محدودي براي كسب نظر از نخبگان و مسئولان فرهنگي توزيع گرديده تا پس از جمع‌آوري نظرات كارشناسان و انجام اصلاحات و تغييرات لازم، براي عرضه عمومي آماده و منتشر گردد.


يادآور مي‌شود درخصوص اين پروژه به‌ويژه براي عرضه‌ عمومي با دفتر تنظيم و نشر آثار مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) نيز هماهنگي لازم صورت گرفته است.متأسفانه مطلب منعكس‌شده در آن پايگاه خبري درخصوص اين پروژه مهم، به‌شدت مخدوش و اغلب موارد آن خصوصاً درمورد هزينه‌ها كاملاً‌ كذب و خلاف واقع است.


اميد است درخصوص موضوعاتي در اين حد از اهميت، با مسئوليت‌شناسي بيشتري برخورد شده و لااقل قبل از انتشار خبر به نقل از منابع مجهول، تفحص مختصري از مرجع ذيربط صورت گيرد.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها