عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدير مركز حجاب ريحانةالنبي: ترويج حجاب نيازمند اقدام ريشه‌اي است

مدير مركز حجاب ريحانةالنبي: ترويج حجاب نيازمند اقدام ريشه‌اي است
یک شنبه 19 تیر 1390  06:40 ب.ظ

مدير مركز حجاب ريحانةالنبي:
ترويج حجاب نيازمند اقدام ريشه‌اي است

خبرگزاري فارس: مدير مركز تحقيقات و طرح‌هاي كاربردي حجاب ريحانةالنبي گفت: اكثر اقداماتي كه در زمينه حجاب انجام شده بخش‌هاي ظاهري بدحجابي را پوشش داده و بسيار كم به شكل ريشه‌اي و عميق به موضوع حجاب و عفاف پرداخته شده است.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد‌مهدي ابراهيم‌ پور در نشست خبري كه پيش از ظهر امروز در دفتر واحد خواهران اين مركز برگزار شده بود، حجاب و عفاف را از مسائل مهم و ارزشمند در جامعه دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بر اين مسئله بسيار تأكيد دارند و تأكيدات فراوان ايشان نشان از وسعت فعاليت‌هاي متوليان فرهنگي است.


وي ابراز داشت: مركز تحقيقات و طرح‌هاي كاربردي حجاب ريحانةالنبي هميشه در نظر داشته است تا در راستاي تحقق فرمايشات مقام معظم رهبري فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه گسترش دهد و با نگاهي خاص آسيب‌ها و چالش‌هاي موجود در جامعه را حل كند.


مدير مركز حجاب ريحانةالنبي در ادامه بيان داشت: يكي از اولويت‌هاي ما اين است كه بتوانيم از نيروهاي بومي هر استان براي آن شهر استفاده ‌و به نوعي در استان‌ها بومي‌سازي كنيم و تربيت مربيان رسمي مركز نيز در همين راستا است.


وي ادامه داد: در اين راستا هفته گذشته نخستين دوره­ آموزشي متمركز مربيان رسمي طرح حجاب ريحانةالنبي را در قم برگزار كرديم كه در اين اردوي آموزشي بيش از 80 نفر از مربيان هفت استان كشور حضور داشتند.


‌ابراهيم­پور با بيان اينكه با اصلاح و ساخت زيرساخت‌هاي جديد مي‌توانيم به سوي بومي­سازي حركت كنيم، تصريح كرد: يكي از فعاليت‌هاي ما در اين زمينه تجهيز كتابخانه­هاي استاني بوده است كه با همكاري معاونت پژوهش فعاليت­هاي بسيار خوبي در اين زمينه صورت گرفته است.


وي در ادامه با ابراز تأسف از حركت كمرنگ در زمينه عفاف و حجاب اضافه كرد: اكثر اقداماتي كه در اين زمينه انجام شده است بخش­هاي ظاهري را پوشش داده ‌و بسيار كم به شكل ريشه­اي و عميق به موضوع حجاب و عفاف پرداخته شده است.


مدير مركز تحقيقات و طرح‌هاي كاربردي حجاب ريحانةالنبي با اشاره به آمار رشد حجاب برتر در مدارس زير پوشش اين مركز، بيان داشت: اين مركز به عنوان مجري طرح حجاب و عفاف در هشت كلانشهر و 113 مدرسه بيش از 20 هزار دانش‌آموز را توسط 200 نفر از مربيان آموزش ديده زير پوشش برنامه‌هاي خود قرار داد.


وي ادامه داد: اين آمار به شكلي افزايش داشته است كه درصد رشد حجاب برتر در اين مدارس شامل 36 درصد در تهران، 36 درصد در مشهد، 43 درصد در ساري، 35 درصد در اروميه، 39 درصد در اصفهان، 21 درصد در شيراز و 46 درصد در شهر ري است.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها