عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

[نام کتاب] دانلود رایگان کتاب آشتی با امام عصر (عج)

[نام کتاب] دانلود رایگان کتاب آشتی با امام عصر (عج)
یک شنبه 19 تیر 1390  07:29 ب.ظ

 


 شاخه: مذهبی    تعداد بازدید: 696

 زبان: فارسی  نویسنده: دکتر علی هراتیان
 نوع فایل: PDF
 تعداد صفحات: 114  ناشر: آی آر پی دی اف
 حجم کتاب: 701 کیلوبایت
توضیحات

در قسمتی از مقدمه کتاب چنین آمده است: « ولایت امام زمان(عج) اقیانوس بی کرانی است که هر کس نسبت به معرفت و محبت خود، می تواند در آن به پیش رود و غور کند تا جایی که به مقام «منا اهل البیت» برسد.
از آنجا که تبیین غربت امام عصر(عج) در دوران سیاه غیبت، برای شیعیان و مومنان راستین مفید و محرک است با استمداد از روح مقدس مادر بزرگوار آن جناب، «حضرت نرجس(ع)» نوشتاری چند در غربت امام عصر(عج) به اختصار قلمی گردید.»
در فصل اول کتاب که «دوازه قرن غربت» نام گرفته است، مقدمه ای کوتاه در باب غربت امام عصر علیه السلام نگاشته شده است:

«آقای من!
مولای غریب و تنهای من
مضطر فاطمه علیها السلام!
اسیر آل محمد علیهم السلام!
پدر مهربان اهل عالم!

می خواهم غربتت را حکایت کنم؛ غربتی که دوازده قرن است ریشه دوانیده، غربتی که اشک آسمان و زمین را جاری ساخته؛ غربتی که حتی برای برخی محبانت غرب و ناشناخته است؛ غربتی که اجداد طاهرینت پیش از تولد تو بر آن گریسته اند ... »
نویسنده با استناد به آیات و روایات و فقرات ادعیه و زیارات امام عصر علیه السلام، 1170 سال دوران غیبت را دوران غیبت، دوران اضطرار، دوران مظلومیت و صبر و انتظار امام می شمارد و در بحث نسبتا مبسوطی با عنوان «اتهامی نابخشودنی؛ جلوه ای دیگر از غربت امام» ذهنیت عمومی راجع به شمشیر امام و ترس موهوم مردم از شمشیر امام عصر علیه السلام را نقد می کند و با اشاره به برکات دوران طلایی ظهور، آن را ناشی از نا آگاهی مردم و تبلیغات منفی دوست و دشمن بر می شمرد .
فصل دوم کتاب «محرومیت خود ساخته» نام دارد که محرومیت مردم از حضور در محضر امام عصر علیه السلام را محرومیتی خودساخته می نامد و با استناد به حوادث پس از ارتحال پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و رفتار مردم با امامان پیشین می گوید:
«... آری، آن چه نمی بایست اتفاق می افتاد، واقع شد و بشریت از برترین نعمت الاهی با دست خود محروم گشت و این محرومیت خودساخته، هم چنان تا کنون ادامه یافته است ... »
فصل سوم با عنوان «ره نمودهای نجات بخش» رهنمودهای امام عصر علیه السلام به شیعیان برای درک ایام وصال آن حضرت را در سه مقطع مورد بحث قرار داده است:

1. روزگار غیبت صغری
2. زمان صدورنامه خطاب به شیخ مفید
3. از هنگام صدور نامه تاکنون

و بالاخره در فصل چهارم با عنوان «چه باید کرد» نویسنده با پیش کشیدن موضوعات مختلف و ارائه راه کارهای عملی راه های ارتباط با حضرت ولی عصر و لزوم آن بر می شمرد و با تأکید بر نقش بی بدیل دعا در زودتر فرارسیدن زمان ظهور به آثار و برکات «دعا برای تعجیل فرج» می پردازد و همگان را به دعای برای فرج امام عصر علیه السلام تشویق می کند. مطالعه این کتاب چه برای کسانی که با مباحث مهدوی آشنایی دارند و چه کسانی که اولین بار در معرض چنین پیام هایی قرار می گیرند خالی از فایده نخواهد بود.کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها