عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كي روش: وقت كار كردن با افراد ضعيف و بهانه جو را ندارم

كي روش: وقت كار كردن با افراد ضعيف و بهانه جو را ندارم
یک شنبه 19 تیر 1390  11:13 ب.ظ

تهران- سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: فقط انسانهاي ضعيف به دنبال بهانه جويي هستند و من وقت كار كردن با اين افراد را ندارم.
كي روش: وقت كار كردن با افراد ضعيف و بهانه جو را ندارم

به گزارش ايرنا، 'كارلوس كي روش' درباره رسيدن به جام جهاني گفت: براي رسيدن به برزيل بايد كار را از همين امروز شروع كنيم وگرنه بازهم به اين رقابتها راه نخواهيم يافت.


وي درباره اردوي اتريش و اهداف آن تصريح كرد:از آنجا كه زمان ديدار با مالديو در اول و ششم مرداد انتخاب ما نبوده و آن را فيفا تعيين كرده، اين اردو را ترتيب داديم.


سرمربي تيم ملي ادامه داد: هدف ما در ابتدا اين بود كه بازيكنان به آمادگي جسماني مطلوب برسند، چون فصل به پايان رسيده و آنها بايد تعطيلاتشان را سپري مي كردند. اين اردو درواقع مانند بازيهاي اول و دوم فصل جديد است.


كي روش يادآور شد: وقتي بازيكنان به باشگاه هايشان بازمي گردند هنوز از تعطيلات باقي مانده و اين دو بازي در وسط فصل تعطيلات است.به اين دليل ما ابتدا مي بايست بازيكنان را ازلحاظ بدني آماده نگه مي داشتيم.


وي افزود: بايد بازيكنان را به گونه اي آماده مي كرديم كه تعطيلي ميان فصل بي اثر شود. براين اساس كار را شروع كرديم و روي تاكتيك هايي كه براي بازي با مالديو مدنظرمان بود و بيشتر روي اصول پايه اي كه به نوع و نحوه حركت بازيكنان در زمين مربوط بود، خيلي كار كرديم.


كي روش درباره ديدارهاي تداركاتي در اين اردو گفت: چون بازيكنان در آمادگي كامل نبودند نمي توان براساس اين سه بازي، روي آنها و تيم ملي قضاوت كرد. من آنها را براي زحمتي كه در اين چند روز كشيدند و تلاشي كه كردند، تحسين مي كنم.


سرمربي تيم ملي تاكيد كرد: ما تصميم گرفتيم اين ديدارها را برگزار كنيم چون بخشي از برنامه آماده سازي تيم بود و خوشحالم بازيكنان هرآنچه را كه از آنان خواستيم در تمرينات انجام دادند.


وي ادامه داد: شنيده ام برخي مي گويند چرا براي بازي با تيمي مانند مالديو، در اتريش اردو برپا كرده ايد. سوال من از آنهايي كه اين نظر را مي دهند اين است كه مگر فراموش كرده ايد كه تيم ايران از جام جهاني 1998، يكي درميان به جام جهاني راه يافته؟


كي روش تصريح كرد: اين عدم يكنواختي در عملكرد تيم تنها با برنامه ريزي حل مي شود. فوتبال اينگونه نيست كه يك روز صبح بيدار شوي و حال تمرين كردن داشته باشي و روز بعد اينگونه نباشد و به نوع صبحانه ات فكر كني.


وي خاطرنشان كرد: بايد برنامه اي داشته باشيم كه حداقل به تمام دوره هاي جام جهاني راه يابيم و جزو 32 تيم باشيم. به اين جهت وقتي اردويي در اتريش برپا مي كنيم، هدف ما تنها مالديو نيست و مسابقات بعدي را هم درنظر گرفته ايم.


سرمربي تيم ملي ايران درخصوص نوع هماهنگي ميان باشگاه ها و تيم ملي معتقد است: باشگاه ها با بازيكن قرارداد مي بندند و به آنها پول مي دهند و براساس آنچه مورد نيازشان است به او تمرين و آموزش مي دهند، اما من معتقدم بايد ارتباطي خوب و منطقي بين من و همكارانم در باشگاه ها با هدف پيشرفت بازيكنان تيم ملي برقرار شود.


كي روش افزود: كار پيشرفت بازيكنان تيم ملي بسيار سخت و پيچيده است و ممكن است سالها به طول بينجامد. به اين دليل بدون همكاري متقابل باشگاه ها و تيم ملي نمي توان انتظار داشت كه يك تيم ملي خوب و پرقدرت داشته باشيم. من تلاش خودم را مي كنم تا يك كانال ارتباطي منطقي بين من و همكارانم در باشگاه ها برقرار شود.


به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، سرمربي تيم ملي درباره غيبت جواد نكونام در اردوي اتريش و شايعات در اين زمينه گفت: هيچ مساله پيچيده اي نبوده و شايعات هم بدليل نداشتن اطلاعات صحيح ساخته مي شود. واقعيت اين است كه نكونام به باشگاه اوساسونا تعهد دارد. ما با مسوولان باشگاه مذاكره كرديم و آنها نيز با روي باز از ما استقبال كرده و دو گزينه را به ما پيشنها كردند.


كي روش تصريح كرد: نخست آنكه نكونام در اتريش همراه ما باشد، اما در بازي با ماداگاسكار در جمع تيم ملي نباشد و تنها سه روز قبل از ديدار با مالديو به ما ملحق شود. گزينه دوم اين بود كه يك برنامه تمريني انفرادي به او بدهند و او اين برنامه را اجرا كند و وقتي تمام شد، براي هر سه بازي دراختيار ما باشد كه ما هم گزينه دوم را انتخاب كرديم.


سرمربي تيم ملي پيرامون حذف تيم اميد از المپيك لندن و مسايلي كه پيش آمد،هم گفت: اول اينكه از حذف تيم اميد خيلي ناراحت شدم. منصوريان، تمام كادر فني تيم اميد و حتي بزرگسالان و بازيكنان سخت كار كرده بودند تا به موفقيت برسند. كي روش تاكيد كرد: وقتي خبر به ما رسيد همانطور كه ما نااميد شديم، انتظارات مردم هم نقش بر آب شد. به نظر من دو كار بايد انجام شود. نخست اينكه يك بررسي خيلي شفاف براي يافتن دليل اشتباه صورت گيرد و وقتي اين دليل پيدا شد بلافاصله تصحيح شود. دوم اينكه وقتي اتفاق بدي مي افتد بايد آنرا اصلاح كرد، تغيير داد و اوضاع را بهبود بخشيد.


وي سپس به ضرب المثلي پرتغالي اشاره كرد كه معادل ايراني آن ' آب رفته ديگر به جوي بازنمي گردد' است و افزود: مساله اين است كه المپيك لندن براي فوتبال ايران تمام شد و ديگر نبايد به آن فكر كنيم.از حالا بايد به برزيل بيانديشيم. كاري كه اكنون مي توانيم انجام دهيم اين است كه براي پاسخ دادن به آن اشتباه و جبران آن، تمام توانمان را براي راهيابي به جام جهاني برزيل جمع كنيم.


سرمربي تيم ملي خاطرنشان كرد: مطلبي را كه من مي خواهم به هواداران فوتبال ايران بگويم اين است كه اگر ما از همين امروز كار را براي رسيدن به برزيل آغاز نكنيم، به آنجا نخواهيم رسيد.


كي روش در اين گفت وگو به نكات ديگري هم اشاره كرد و گفت: در فوتبال يك سري مسايل هست كه بايد همه باهم مهيا و آماده باشد، از زمين تمرين و مسابقه گرفته تا پيشرفت مربيان و بازيكنان، همكاري با يكديگر، عملكرد فدراسيون و مديريت تيم و ساير موارد.


وي ادامه داد: همه اينها بايد دست به دست هم بدهد. وقتي وارد عرصه يك رقابت مي شويد آن كسي برنده است كه كيفيت بهتري داشته باشد. در فوتبال هميشه 11 بازيكن در مقابل 11 بازيكن هستند و ما نمي توانيم در ايران بگوييم كه مي خواهيم 14 نفر را برابر 11 نفر قرار دهيم.


كي روش يادآور شد: همه ما برخي كشورها را مي شناسيم كه بهترين ورزشگاه ها را دارند، اما بازيكني ندارند كه در آن ورزشگاه بازي كند. برخي كشورهاي ديگر پول زيادي دارند، اما نمي توانند با پول موفقيت را بخرند. با توجه به اين مسايل نبايد براي موفق شدن از هم انتقاد كنيم بلكه همه از مديران و مسوولان و مربيان و بازيكنان بايد در يك خط بطور موازي كار كنيم.


كي روش افزود: به نظر من هر ضعفي كه وجود دارد بايد يك به يك برطرف شود و اين كار بايد بدون انتقاد از همديگر صورت گيرد. من و دستيارانم به اين دليل اينجا هستيم كه تغيير ايجاد كنيم و يكسري موارد را بهبود بخشيم. ازنظر من فقط انسانهاي ضعيف به دنبال بهانه جويي هستند و من شخصا وقت كاركردن با چنين افرادي را ندارم.


سرمربي تيم ملي در پايان گفت: هيچگاه از اين نمي ترسم كه بگويم اشتباه كرده ام. از چيزي كه مي ترسم اين است كه براي اشتباهي كه كرده ام، راه حلي نداشته باشم و اگر چنين روزي برسد، قبل از اينكه اخراجم كنند، خودم را بازنشسته خواهم كرد

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها