عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعتباري: با شروع ليگ حرفه اي اين رشته در حسرت برخورداري از يك فوتبال پاك بسر مي برد

اعتباري: با شروع ليگ حرفه اي اين رشته در حسرت برخورداري از يك فوتبال پاك بسر مي برد
یک شنبه 19 تیر 1390  11:14 ب.ظ

تبريز- يك كارشناس فوتبال بر اين اعتقاد است كه از زمان رايج شدن فوتبال حرفه اي در ايران اين رشته در حسرت برخورداري از يك فوتبال پاك بسر مي برد.
اعتباري: با شروع ليگ حرفه اي اين رشته در حسرت برخورداري از يك فوتبال پاك بسر مي برد

'اصغر اعتباري' روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: در 10 دوره از رقابت هاي ليگ برتر، معدودي از مربيان كه اطرافشان همواره شلوغ بوده با جانمايي و جايگزيني درون گروهي كنترل فوتبال كشور را دراختيار گرفته اند وعرصه را برمربيان صادقي كه تعدادشان هم در فوتبال كشور اندك نيست، تنگ كرده اند.


وي با كمال تاسف مي گويد :‌معلوم نيست چه بلايي بر سر فوتبال مي آيد چرا كه از وقتي ليگ حرفه اي آغاز شده است ديگر از آن فوتبال پاك و آماتور خبري نيست.


اعتباري دليل نابساماني در فوتبال را حضور مديران عامل نا آشنا با اين ورزش عنوان كرد و گفت: اين مديران يا اغلب اصول باشگاه داري حرفه اي را نمي دانند و يا منافعشان اجازه نمي دهد تا به صورت علمي مديريت كنند.


وي اضافه كرد: يك تيم فوتبال در ليگ حرفه اي، بايد تمام امكاناتش حرفه اي باشد، از كادر فني گرفته تا كميته فني و انتخاب بازيكنان كه متاسفانه در ايران اينگونه نيست.


اعتباري با بيان اينكه در باشگاهي مثل رئال، 'زيدان'مدير فني تيم فردي كاملا آشنا به فوتبال بوده و اين فرد با همكاري كميته فني، نقاط ضعف و قوت تيم را به كادر فني اعلام مي كند اما در ايران تمامي اين سمت ها تشريفاتي بوده و انتخاب بازيكن و يا مربي معمولا از طرق غير اصولي انجام مي شود.


وي گفت: در فوتبال ايران، انتخاب مربي و بازيكن توسط دلالاني صورت مي گيرد كه از حمايت مدير عامل نيز برخوردارند و چون اين كار كارشناسي شده نيست در نتيجه پس از گذشت شش و يا هفت هفته، باشگاه به اين نتيجه مي رسد كه انتخابش اشتباه بوده و دست به تعويض مربي مي زند.


وي افزود: معلوم نيست كه تا چه زماني اين روند در فوتبال كشور ادامه خواهد داشت، اما مديران ارشد ورزش كشور بايد فكري اساسي در اين زمينه انجام دهند و از حيف و ميل شدن پول هاي كلان در فوتبال به اصطلاح حرفه اي، جلوگيري كنند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها