عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استعداديابي بازيكنان شطرنج در پنج استان كشور انجام شد

استعداديابي بازيكنان شطرنج در پنج استان كشور انجام شد
یک شنبه 19 تیر 1390  11:33 ب.ظ

سمنان - رييس فدراسيون شطرنج شناسايي نيروهاي مستعد شطرنج در استانها را از برنامه هاي اين فدراسيون بيان كرد و گفت: اين برنامه تاكنون در پنج استان كشور اجرايي شده است.
استعداديابي بازيكنان شطرنج در پنج استان كشور انجام شد

'محمدجعفر كامبوزيا' روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا در سمنان گفت: در اين ارتباط مربي رده هاي سني كه از خارج آمده است با اعزام به استانها و برپايي اردوهاي يك هفته اي تا 10 روزه علاوه بر آموزش اقدام به شناسايي نيروهاي مستعد مي كند.


وي گفت: مربي تيم ملي شطرنج ايران نيز مشخص شده و مهرماه به ايران مي آيد كه از روسيه است.


وي كمبود بودجه را از مشكلات برشمرد و گفت: با گذشت چهارماه از سال اخيرا مقداري بودجه به فدراسيونها داده اند كه به جاي اينكه اعتبارات چهارماه باشد تقريبا يك دوازدهم است.


كامبوزيا با تاكيد بر اينكه به رغم كمبود اعتبار برنامه هاي فدراسيون انجام شده است ابراز اميدواري كرد: با انتخاب وزير ورزش و جوانان به زودي مشكلات اعتباري فدراسيونها و ورزش برطرف شود.


وي با بيان اينكه در كشور قريب 100 هزار نفر شطرنج باز فعال وجود دارد گفت: به زودي براي ورزشكاران فعال كه در مسابقات شركت مي كنند كارت شناسايي صادر مي شود.


رييس فدراسيون شطرنج با بيان اينكه اين برنامه با كمك هياتها از شهريور ماه آغاز مي شود گفت: با صدور كارت براي بازيكنان نيمه حرفه اي شرايط بيمه اي آنها نيز فراهم مي شود.


در ايران 9 استاد بزرگ شطرنج شامل هفت نفر آقا و دو خانم وجود دارد و دو نفر ديگر نيز شرايط كسب اين مقام را دارند.


ايران در ورزش شطرنج در رديف سه تا چهار كشور برتر آسيا قرار دارد.ك/3

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها