عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

سپهرزاد: به دنبال موفقيت در مسابقات جهاني هستم

یک شنبه 19 تیر 1390  11:35 ب.ظ

تهران - قهرمان ماده دهگانه مسابقات دو و ميداني آسيا گفت: بعد از كسب مدال طلاي آسيا،‌ هدف بعدي‌ام موفقيت در مسابقات جهاني است.

'هادي سپهرزاد' كه در ماده دهگانه نوزدهمين دوره مسابقات دو و ميداني قهرماني آسيا با 7506 امتياز به مقام قهرماني رسيد، روز يكشنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا در مورد شرايط مسابقات و برنامه هاي آينده اش توضيح داد كه مشروح اين گفت وگو به شرح زير است:

*** مسابقه در كوبه با توجه به مصدوميت ات در بازي هاي آسيايي گوانگجو، چطور بود؟ شرايط آب و هوايي روي عملكردت چه تاثيري داشت؟

خوشحالم كه توانستم آن آسيب ديدگي جدي را پشت سر بگذارم و به يك مدال ارزشمند ديگر در آسيا دست پيدا كنم. در گوانگجو شرايط بسيار بهتري نسبت به اين رقابت ها داشتم و در دو ماده اول هم ركوردهاي خيلي خوبي به دست آوردم اما با يك مصدوميت ناگهاني شانس كسب مدال را از دست دادم. در كوبه نشان دادم كه هنوز هم يكي از بهترين دهگانه كاران آسيا هستم.

در روز اول مسابقات وضعيت آب و هوايي شوكه ام كرده بود و نتواستم در دو مسابقه اول نتيجه خوبي بگيرم، اما از پرتاب وزنه توانستم خودم را به رقيبانم نزديك كنم. بعد از آن در پرش ارتفاع هم چندان خوب عمل نكردم و در كل عملكردم در روز اول راضي كننده نبود.

در روز دوم توانستم با ركوردهاي خوبي كه در 110 متر با مانع و پرتاب ديسك به دست آوردم، از بقيه شركت كنندگان جلو بيافتم اما دوي 1500 متر كه آخرين مسابقه ماده دهگانه است برايم بسيار حياتي بود زيرا نقطه ضعف من و قوت حريفانم بود ولي توانستم يكي از بهترين ركوردهاي چند سال اخيرم در اين ماده را به دست بياورم و مدال طلا را نيز از آن خودم كردم.

*** گفته بودي كه براي رسيدن به مدال در اين مسابقات برنامه داري اما فكري مي كردي كه اين مدال طلا باشد؟

من هميشه در تمام مسابقات براي گرفتن مدال به ميدان مي روم آن هم مدال طلا و خوشحالم كه بعد از دو مدال نقره كه در دو دوره قبلي قهرماني آسيا به دست آورده بودم اين بار رنگ مدالم زرين شد.

*** بعد از مسابقات قهرماني آسيا چه مسابقه اي در پيش داري؟

با توجه به قوانين جديد اتحاديه بين المللي فدراسيون هاي دو و ميداني، قهرمان مواد مختلف آسيا به صورت مستقيم به مسابقات قهرماني جهان كه شهريورماه در كشور كره جنوبي برگزار مي شود مي روند. طبق برنامه اي كه از قبل داشتم مي خواستم در مسابقات يونيورسياد دانشجويان جهان به ركورد ورودي المپيك برسم اما با توجه به فاصله زمان كمي كه اين رقابت ها با هم دارند ممكن است در مسابقات دانشجويان شركت نكنم و خود را براي حضور در مسابقات جهاني آماده كنم.

*** با توجه به شرايطي كه داري فكر مي كني توان رسيدن به ركورد ورودي المپيك لندن كه تقريبا 500 امتياز از نتيجه اي كه در مسابقات قهرماني آسيا به دست آوردي بالاتر است را داشته باشي؟

در ژاپن شرايط به گونه اي نبود كه من به فكر ركوردشكني باشم و تنها به دنبال كسب مدال بودم ،اما مطمئنم كه سهميه المپيك لندن دور از دسترس من نيست.

*** در چند ماه اخير 'جواد خسروشيري' كه مربيگري ات را عهده دار بود چه تاثيري در كسب عنوان قهرماني آسيا داشت؟

من با همكاري و هم فكري وي اين مدال را گرفتم و خسروشيري در قهرماني آسيا با من شريك است.

هادي سپهرزاد در دوره قبلي مسابقات دو و ميداني قهرماني آسيا به دو مدال نقره ماده دهگانه دست يافته بود و در نوزدهمين دوره اين مسابقات توانست مدال طلاي اين ماده را از آن خود كند.

وي همچنين با 7711 امتياز ركورد اين ماده ايران را به دست آورد و به المپيك 2008 پكن نيز راه يافت.

نوزدهمين دوره مسابقات دو و ميداني آسيا از روز پنجشنبه هفته گذشته در ورزشگاه يادبود يونيورسياد شهر كوبه ژاپن آغاز شده است و امروز / يكشنبه / به پايان مي رسد.

507 ورزشكار از 40 كشور قاره كهن در 42 ماده زنان و مردان در اين مسابقات با هم رقابت مي كنند.

تيم ملي دو و ميداني ايران با 24 ورزشكار در 21 ماده اين رقابت ها شركت كرده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها