عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

وضعيت شنا در شرايط مطلوب است

وضعيت شنا در شرايط مطلوب است
یک شنبه 19 تیر 1390  11:37 ب.ظ

تهران - رييس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو، با اشاره به اينكه در ابتداي پذيرش مسووليت اين فدراسيون انگيزه هاي متعددي در سر داشته است، گفت: با كار شكني هاي بي سابقه در تاريخ شناي كشور روبرو شدم، اما شرايط فعلي بسيار مناسب است.
وضعيت شنا در شرايط مطلوب است

'امير حسين آيت اللهي' روز يكشنبه در مراسم افتتاحيه نخستين همايش بين المللي و نمايشگاه تخصصي فعاليت هاي آبي و تجهيزات وابسته كشورهاي غرب آسيا، افزود: امروز خانواده شنا در شرايط بسيار خوبي قرار دارد و گسترش دامنه اين خانواده از برنامه هاي سال جاري و آينده فدراسيون شنا است كه برگزاري اين گونه همايش ها نيز با اين هدف است.


وي با اشاره به مشكلات اين فدراسيون قبل از پذيرش مسووليت، گفت: فدراسيون شنا را در شرايطي تحويل گرفتم كه تيم ملي شنا تنها چهار شناگر در سراسر كشور داشت كه اين تيم شناگر پروانه و كرال پشت نيز در تركيب خود نداشت.


رييس فدراسيون شنا، تصريح كرد: شيرجه ساليان دراز تنها نقش رفع تكليف را در فدراسيون شنا بر عهده داشت و در 100 سال گذشته كمتر از 10 شيرجه رو به تيم ملي دعوت شدند.


وي با تاكيد بر اينكه در فدراسيون شنا تيم ملي آبهاي آزاد عملا وجود نداشت، افزود: تيم ملي واترپلو نيز 13 صندلي خود را در اختيار افراد خاصي قرار داده بود كه هميشه در يك نقش بازي مي كردند.


آيت اللهي با اشاره به اهميت برگزاري مسابقات قهرماني كشور در رشد و توسعه ورزش هاي آبي گفت: فدراسيوني كه پنج رشته ورزشي دارد و اگر بخواهيم در تمامي رده هاي سني مردان و زنان اين رشته ها مسابقات قهرماني برگزار كنيم، بايد هر سال 56 دوره مسابقات قهرماني داشته باشد، تنها دو دوره در سال مسابقه قهرماني داشت.


وي در خصوص مشكلات مالي نيز تاكيد كرد: فدراسيون در هنگام تحويل به اينجانب بيش از دو ميليارد تومان بدهي داشت و يك سند هم در امور مالي نبود كه سوابق اين بدهي را بررسي كنيم.


رييس فدراسيون شنا افزود: در سال 1386 بودجه فدراسيون با درآمد هاي جانبي 3 ميليارد و 200 ميليون تومان بود، در سال 1387 اين بودجه و درآمد ها به 5 ميليارد تومان مي رسد و در مجموع در 20 ماهه قبل از پذيرش مسووليت من، اين فدراسيون بيش از 7 ميليارد تومان بودجه و درآمد در اختيار داشته است. اما در 20 ماه گذشته تنها 500 ميليون تومان بودجه در براي اين فدراسيون در نظر گرفتند.


وي با يادآوري كارشكني هاي بي سابقه براي روند رو به رشد فدراسيون شنا، گفت: حقوق يك سال كارمندان فدراسيون شنا بيش از 1 ميليارد و 400 ميليون تومان است. با 500 ميليون در 20 ماه چه كاري مي توان كرد.


آيت اللهي با اشاره به اينكه با تمامي اين موانع در حال حاضر شرايط خوبي در فدراسيون حاكم است، گفت: شكست 200 ركورد ملي و حضور در مسابقات متعدد برون مرزي كه كسب مقام هاي زيادي را نيز به ارمغان داشته است، از نتايج اين شرايط مطلوب است.


وي تاكيد كرد: شناي ايران از نظر فني قابليت ايستادن در بام آسيا را دارد و از نظر مديريتي نيز مي تواند در جهان نقش پذير و تاثير گذار باشد. براي رسيدن به اين اهداف بهترين مربيان جهان در رشته هاي شنا، واترپلو و شيرجه را براي همكاري با تيم هاي ملي و مدارس شنا جذب كرديم.


رييس كنفدراسيون شناي غرب آسيا در ادامه با اشاره به اهميت ورزش هاي آبي براي بانوان گفت: از سال 2012 به مدت شش سال مسابقات قهرماني غرب آسيا بانوان به ميزباني ايران برگزار خواهد شد . براي همين موضوع از امسال تشكيل تيم هاي شنا، شيرجه و واترپلوي بانوان در برنامه كاري قرار دارد و نخستين دوره مسابقات شناي مسافت كوتاه بانوان كشورهاي غرب آسيا را نيز بهمن ماه سال جاري در ايران برگزار مي شود.


وي تاكيد كرد: در بعد بين المللي نيز قوي ترين لابي در كنفدراسيون شناي غرب آسيا را ايران دارد و ارتباط بسيار نزديكي با فدراسيون جهاني داريم. در انتخابات كنفدراسيون شناي آسيا كه 8 ماه ديگر برگزار مي شود، كرسي هاي جديدي را كسب خواهيم كرد.


وي در ادامه با اشاره به اينكه ورزش هاي آبي ايران به ويژه رشته شنا توان كسب مدال طلاي ماده هاي مختلف را در بازي هاي آسيايي 2014 كره جنوبي را دارد، گفت: تحقق اين كار شعار نيست، بلكه براي آن برنامه ريزي شده است.


كارشناسان ما ركوردهاي به دست آمده توسط شناگران در بازي هاي آسيايي سال 1974 تهران تا 2010 گوانگجو را استخراج كردند و معدل رشد هر ماده آن نيز را به دست آوردند.


بر اساس اين مساله مي توان حدس زد در كره جنوبي بهترين شناگر چه ركوردي خواهد زد. برخي از شناگران ما هم اكنون كمتر از دو ثانيه با اين ركورد فاصله دارند كه با برنامه ريزي آموزشي مي توان آنان را براي قهرماني در آسيا آماده كرد.


آيت اللهي در پايان تاكيد كرد: من نه به كسي وابسته هستم و نه جريان خاصي مرا به اين سمت گمارده است. فقط در برابر خداوند بزرگ و ورزشكاران سر تعظيم فرود، خواهم آورد و در راه رسيدن به اهداف ورزش شنا از هيج كاري دريغ نمي كنم.


نخستين همايش بين المللي و نمايشگاه تجهيزات ورزش‌هاي آبي وابسته كشورهاي غرب آسيا از صبح امروز در هتل المپيك تهران آغاز به كار كرد.


در اين همايش علاوه بر غرفه‌هايي كه تجهيزات ورزش‌هاي آبي را به نمايش مي‌گذارند، كلاس‌هاي آموزشي نيز برگزار خواهد شد.پروفسو ايگور يوكيچ رييس دانشكده حركت شناسي و بدن سازي دانشگاه زاگرب كرواسي يكي از مدرساني است كه در اين همايش كلاس هاي بدنسازي شنا، شيرجه و واترپلو را برگزار مي‌كند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها