عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

روش هاي خلاقانه براي حفظ ازدواج

روش هاي خلاقانه براي حفظ ازدواج
دوشنبه 20 تیر 1390  01:36 ق.ظ

ازدواج ارتباطي روحاني ميان دو نفر است و افرادي را كه تصميم گرفته اند تا پايان عمر در كنار يكديگر باشند به هم پيوند مي دهد.با اين حال حتي ازدواج هاي موفق نيز مشكلاتي دارند. اگر در ازدواج خود با مشكلاتي برخورد كرده ايد، مي توانيد با به كار بستن شيوه هاي خلاقانه آنها را حل كنيد.
آيا آماده هستيد؟ پس، شروع مي كنيم!
چند روش خلاقانه
1- با همسرتان ارتباط صادقانه برقرار كنيد. ارتباط مناسب منجر به درك بهتر و رابطه اي مستحكم تر مي شود. اگر در مورد نيازها و انتظارات خود صادق نباشيد ميان شما و همسرتان شكاف بزرگي ايجاد مي شود. بنابراين به اين مسئله اهميت دهيد و در روياهاي يكديگر سهيم شويد.
2- به همسر خود احترام بگذاريد و براي احساساتش ارزش قائل شويد. حتي اگر با عقايد همسرتان موافق نيستيد به حرفهاي او گوش دهيد و وي را براي سهيم كردن شما در عقايدشان تشويق كنيد.
به علاوه شما بايد علاقه خود را به همسرتان نشان دهيد. شما مي توانيد با پختن غذاي مورد علاقه او، گفتن جملات تشكرآميز، خريدن گل و شيريني و هديه اي كوچك محبت خود را ابراز كنيد.
3- به همسر خود آزادي عمل بدهيد. اگر همسرتان مي خواهد مدتي با خودش خلوت كند او را مورد سرزنش قرار ندهيد. به جاي اين كار وي را ترغيب كنيد كه با دوستان و اعضاي خانواده به گردش برود. شما بايد به همسرتان اعتماد داشته باشيد.
در ضمن خودتان نيز گاهي با دوستان و اعضاي خانواده خود به گردش برويد.
4- با همسر خود همكاري كنيد، هيچ كس دوست ندارد هر روز با يك آدم ناخوشايند سر و كار داشته باشد.
هر چند شما بايد عقايد خود را ابراز كنيد ولي مي توانيد اين كار را به شيوه اي دلپذير انجام دهيد. با روحيه همكاري و از خودگذشتگي مي توانيد شكاف ميان خود و همسرتان را از ميان ببريد.
5- اوقات مفيدي را در كنار همسرتان سپري كنيد.
زمان يكي از بهترين موهبت هايي است كه مي توانيد به او بدهيد. هر روز ساعاتي را در كنار همسرتان بگذرانيد. در ضمن گاهي براي بيرون رفتن با او قرار بگذاريد. با اين كار مي توانيد با همسرتان ارتباط سازنده اي برقرار كرده و علاقه خود را به او نشان دهيد.
6- ترديدي در اين مورد وجود ندارد كه داشتن ازدواجي موفق نياز به گذشت زمان و تلاش طرفين دارد ولي اگر براي نجات ازدواج خود از شيوه هاي خلاقانه استفاده كنيد، مي توانيد ارتباطي سازنده داشته باشيد كه هر روز پربارتر مي شود. موفق باشيد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها