عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دولت مصر با اخراج 846 افسر پليس به خواست معترضان تن داد

دولت مصر با اخراج 846 افسر پليس به خواست معترضان تن داد
دوشنبه 20 تیر 1390  01:47 ق.ظ

دولت مصر در يك عقب نشيني آشكار با بركناري 846 فرمانده و افسر پليس به اتهام كشتار تظاهركنندگان، به خواسته مخالفان تن داد.
به گزارش شبكه خبري «الجزيره»، «عصام شرف»، نخست وزير مصر در بيانيه اي كه از تلويزيون اين كشور پخش شد، اعلام كرد: به «منصور عيسوي» وزير كشور دستور داده كه حكم انفصال و پايان خدمت تمامي فرماندهان و افسران متهم به پرونده هاي كشتار انقلابيون را صادر كند.
اين اقدام شرف در راستاي پاسخگويي به خواسته هاي هزاران معترض مصري است كه از روز جمعه در ميدان التحرير قاهره و ديگر شهرها تجمع كرده اند.
نخست وزير دولت موقت مصر اظهار داشت: حوزه هاي قضايي تنها در راستاي رسيدگي به پرونده قتل عام تظاهركنندگان و محاكمه فاسدان وارد عمل مي شوند و هر چه سريع تر نتيجه اين پرونده ها مشخص خواهد شد.
عصام شرف قول داد كه حق و حقوق خانواده هاي قربانيان به زودي از سوي دولت به آنها پرداخت شود و راهكاري مناسب نيز براي مذاكره با گروه هاي ملي و جوانان انقلابي براي بررسي خواسته هاي آنها اتخاذ مي شود. اين درحالي است كه تظاهركنندگان مصري ضمن رد اظهارات نخست وزير همچنان بر كناره گيري عصام شرف (نخست وزير) و حسين طنطاوي رئيس شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر اصرار مي ورزند.
در همين حال جنبش جوانان ششم آوريل به عنوان يكي از گروه هاي تأثيرگذار در تحولات مصر با صدور بيانيه اي محاكمه علني و عادلانه مبارك و تمامي افراد وابسته، مجازات افسران و نيروهاي امنيتي مجرم و پاكسازي وزارت كشور و ادارات دولتي از افراد فاسد و طرفدار ديكتاتور مصر را به عنوان اصلي ترين خواسته هاي مردم مصر و تحصن كنندگان در ميدان التحرير عنوان كرد.
همچنين تظاهركنندگان مصري كه از روز جمعه در ميدان التحرير قاهره مستقر شده اند، تهديد كرده اند، در صورتي كه شوراي نظامي و دولت مصر به خواسته هاي آنان تا چند روز آينده پاسخ ندهد، اقدامات جديدي را اتخاذ خواهند كرد.
ناآرامي هاي مصر از هفته گذشته تاكنون همچنان ادامه دارد و دولت موقت ناتواني خود را از كنترل اوضاع اعلام كرده است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها