عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتقاد شديد آيت الله مكارم از مخالفت ها در اجراي طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها

انتقاد شديد آيت الله مكارم از مخالفت ها در اجراي طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها
دوشنبه 20 تیر 1390  02:06 ق.ظ

آيت الله مكارم شيرازي از مخالفت هاي صورت گرفته درباره اجراي طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاهها كه مراجع تقليد خواستار اجراي آن هستند انتقاد كرد.
اين مرجع تقليد در سخنراني خود در صحن جامع رضوي در مشهد مقدس در جمع دهها هزار نفر از زوار بارگاه ملكوتي حضرت ثامن الحجج(ع) اظهار داشت: متاسفانه كارهاي بدي از سوي بعضي از مسئولان صورت مي گيرد كه وجدان اخلاقي را به شدت جريحه دار و تضعيف مي كند.
آيت الله ناصر مكارم شيرازي ادامه داد: از جمله اينكه وزير علوم كه مرد باايمان و شجاعي است تصميم مي گيرد بعضي از اساتيد دانشگاه را كه با صراحت در كلاس هاي درس سخناني بر ضد اسلام و نظام مي گويند و تاثير نامطلوبي در دانشجويان مي گذارند بازنشسته كند و البته اين افراد نسبت به اساتيد محترم دانشگاه كاملا در اقليت هستند.
مكارم شيرازي اضافه كرد: همچنين تصميم مي گيرد طرح جداسازي دانشجويان را از نظر جنسيت در بخش خاصي اجرا كنند و اين طرح چنانچه آثار مثبتي روي پيشرفت علمي و اخلاقي دانشجويان داشت توسعه پيدا كند.
وي اضافه كرد: ناگهان از طرف بالا نامه اي فرستاده مي شود و او را فورا از اين كارها باز مي دارند و آن را به عنوان كار «سطحي» و «غيرعالمانه» تحقير مي كنند در حالي كه كاري است كاملا مفيد و عميق و عالمانه؛ بي آنكه قول بدهند ما اين برنامه را به صورت عالمانه تري اجرا مي كنيم و اين در حالي است كه اكثريت قاطع مراجع از اين برنامه استقبال كرده اند.
استاد حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: اين امور و همانند آن نشان مي دهد كه آنها اصولا اعتقادي به مسائل فرهنگ اسلامي ندارند و نبايد منتظر آنان نشست.
وي تاكيد كرد: اينجانب شديدا اينگونه كارها را از سوي هر مقامي باشد محكوم مي كنم و وظيفه خود مي دانم كه به جامعه انقلابي و اسلامي هشدار دهم كه براي مبارزه با ناهنجاري هاي اجتماعي و مفاسد اخلاقي و فرهنگي خودشان بايد به پا خيزند و برنامه ريزي كنند و از نهادهاي انقلابي كمك بگيرند و مجلس شوراي اسلامي نيز بايد اين مسير را نسبت به مسائل فرهنگي كه به جاي حادي رسيده است روشن سازد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها