عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مكزیك در یك نگاه

مكزیك در یك نگاه
دوشنبه 20 تیر 1390  06:39 ق.ظ


مكزیك یكی از عمده ترین كشورهای تولیدكننده نفت است.نزدیك به یك سوم از درآمد دولت نیز از صادرات نفتی كسب می شود. آمریكا ازجمله اولین و مهمترین خریداران نفت خام مكزیك است.به رغم آن كه نفت درآمد سرشاری را نصیب دولت مكزیك می كند، توسعه، رویای اغلب مكزیكی ها است.مناطق روستایی به فراموشی سپرده شده و به وضعیت نه چندان مساعد مردم این مناطق توجه چندانی نمی شود.
آدم ربایی در مكزیك بسیار رواج دارد و این كشور از این نظر در رده های بالای جهانی قرار دارد.همچنین میان كارتل های موادمخدر نیز درگیری های خونینی روی می دهد. اكثر درگیری ها میان كارتل های موادمخدر در پوشش قتل های گروهی به وقوع می پیوندند.اما این همه واقعیت درباره مكزیك نیست و این كشور دارای فرهنگی غنی است كه از طریق نویسندگانی نظیر اوكتاویوپاز، كارلوس فوئنتس و نقاشانی مانند دیگوریورا بسط و توسعه پیدا می كند. در واقع كشورهای اسپانیایی زبان و سایر كشورهای جهان با فرهنگ مكزیكی آشنا هستند.
مكزیك ۴/۱۰۶ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت این كشور مكزیكوسیتی است. این كشور ۹۶/۱ میلیون كیلومترمربع وسعت دارد و مردم آن به زبان اسپانیایی صحبت می كنند.مسیحیت نیز دین اصلی است. امید به زندگی در مكزیك برای مردان ۷۲ سال و برای زنان ۷۷ سال است.واحد پول این كشور نیز پسو است.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها