عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جنايات بني اميه

جنايات بني اميه
دوشنبه 20 تیر 1390  06:47 ق.ظ

جنايات بني اميه
 تفسير نمونه ج : 21ص :465
در بعضى از روايات كه در منابع اهل بيت (عليهم‏السلام‏) آمده است مى‏خوانيم : اين آيه در باره بنى اميه است كه وقتى زمام حكومت را به دست گرفتند نه بر صغير رحم كردند و نه بر كبير ، حتى خويشاوندان خود را به خاك و خون كشيدند!.
روشن است كه بنى اميه از ابو سفيان گرفته تا فرزندان و نواده‏هاى او همه مصداق روشن اين آيه بودند ، منظور از روايت نيز همين است در حالى كه آيه مفهوم گسترده‏اى دارد كه همه منافقان ظالم و مفسد را شامل مى‏شود .
در آيه بعد سرنوشت نهائى اين گروه منافق و بهانه‏جوى مفسد را چنين
تفسير نمونه ج : 21ص :466
بيان مى‏كند : آنها كسانى هستند كه خداوند از رحمت خويش دورشان ساخته ، گوشهايشان را كر و چشمهايشان را كور نموده است ، نه حقيقتى را مى‏شنوند و نه واقعيتى را مى‏بينند ( (اولئك الذين لعنهم الله فاصمهم و اعمى ابصارهم
آنها جهاد اسلامى را كه بر معيار حق و عدالت استقطع رحم و فساد فى الارض مى‏پندارند ، اما آنهمه جناياتى را كه در جاهليت مرتكب شدند و خونهاى بيگناهانى را كه در دوران حكومتشان ريختند و نوزادان معصومى را كه با دست خود زير خاك پنهان كردند مطابق با حق و عدالت ! ، لعنت خدا بر آنها باد كه نه گوش شنوا دارند و نه چشم بينا!.
منبع : تفسیر نمونه: سوره محمد آیات 38 – 15
وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها