عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

ارائه درس آشنايي با دفاع مقدس در دانشگاه آزاد

ارائه درس آشنايي با دفاع مقدس در دانشگاه آزاد
دوشنبه 20 تیر 1390  06:49 ق.ظ

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از تدوين و ارائه درس آشنايي با دفاع مقدس در دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، عبدالله جاسبي، با اشاره به عدم ظرفيت دانشگاهها، به مهمترين خطر اين کاهش ظرفيت اشاره کرد و گفت: 85 درصد از داوطلبان کارشناسي ارشد به دليل عدم ظرفيت دانشگاهها از تحصيل در کشور باز مي مانند و متأسفانه راهي کشورهاي خارجي مي شوند که اين امر عواقب سوء فرهنگي به دنبال دارد.

وي در بخش ديگر سخنان خود، به دو موفقيت علمي دانشگاه آزاد اشاره کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه توليد مقالات رياضي کاربردي در جهان رتبه نخست را کسب کرده و در عرصه توليد مقالات ISI شيمي در کشور و منطقه نيز به رتبه اول دست يافته است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از طراحي و تدوين "درس آشنايي با دفاع مقدس" خبر داد و اضافه کرد: سهميه بسيجي فعال در دوره 8 ساله اصلاحات فقط توسط دانشگاه آزاد اسلامي اجرا شد و ساير دانشگاهها اين سهميه را اجرا نکردند.

وي گفت: بايد براي دنيا طوري کار کنيم که انگار تا ابد زنده هستيم و همچنين براي آخرت طوري کار کنيم که انگار همين فردا از دنيا مي‌رويم.

جاسبي افزود: ساخت مقبره شهدا و احداث مسجد در واحدهاي دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد در اين عرصه‌ها، دانشگاه‌هاي دولتي را پشت سر گذاشته است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7281
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها