عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بهترين روش براي آتش‌بس

بهترين روش براي آتش‌بس
دوشنبه 20 تیر 1390  08:54 ق.ظ

 دعواي ميان زن و شوهر مسئله‌اي است که هرچند وقت يکبار بر سر مسائل مختلف ميان آنها اتفاق مي‌افتد.


هستند زنان يا مرداني که هنگام مشاجره همسرشان بهترين راه را اختيار کردن سکوت مي‌دانند و با اين تصور که سکوت آنها باعث کم شدن زبانه‌هاي آتش اختلاف مي‌شود، موضعي در پيش مي‌گيرند تا مشاجره هرچه سريع‌تر پايان پيدا کند.

روانشناسان با اين روش بشدت مخالفت مي‌کنند و بر اين عقيده هستند که اين روش در طول زمان باعث مي‌شود تا زن و مرد به تدريج از هم فاصله بگيرند و از سوي ديگر کسي که مشاجره را آغاز مي‌کند، سکوت طرف مقابل را به نوعي برحق بودن افکار و عقايد خود بداند.

متخصصان روانشناسي توصيه مي‌کنند، هنگام مشاجره سعي کنيد خونسردي خود را حفظ کرده و به صورت منطقي فضاي موجود را هدايت کنيد.

باور داشته باشيد در اين زمان بايد به گونه‌اي شروع به صحبت کنيد که اگر هم حق با شماست، کنترل خشم و ناراحتي خود را در دست گرفته و هرگز حرفي نزنيد که پس از پايان مشاجره، شرمنده و خجالت‌زده باشيد.

هنگام مشاجره علاوه بر اين که بر خود مسلط هستيد، بايد به گونه‌اي رفتار کنيد که هم کنترل خشم خود را داشته باشيد هم همسرتان را با رفتاري نادرست، به پرخاشگري بيشتري وادار نکنيد. 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

abdo_61

abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37064
محل سکونت : ایران زمین
دسترسی سریع به انجمن ها