عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

DDR SDRAM چیست

DDR SDRAM چیست
دوشنبه 20 تیر 1390  09:01 ق.ظ

DDR SDRAM

حافظه DDR SDRAM، یک تحول انقلابی نسبت به حافظه SDRAM استاندارد می باشد که در آن داده ها دو برابر سریع تر منتقل می شوند. به جای دو برابر کردن فرکانس ساعت، حافظه DDR با انتقال دو برابر داده به ازای هر سیکل انتقال، به سرعت دو برابر دست می یابد: یک انتقال داده در لبه پایین رونده و دیگری درلبه بالا رونده هر سیکل صورت می گیرد. این مشابه با روشی است که SDRAM عمل می نماید و بدین وسیله نرخ انتقال را دو برابر می کند.
SDRAM DDR در طی سال ۲۰۰۰ به بازار عرضه گردید اما تا ظهور مادربردها و چیپ ست های پشتیبانی کننده از آن، تا سال ۲۰۰۱ نتوانست سهمی از بازار را به خود اختصاص دهد. SDRAM DDR از یک ماژول جدید DIMM با ۱۸۴ پین استفاده می کند. DIMM DDRها، دارای تنوعی از سرعت ها بوده و معمولاً به ولتاژ ۲٫۵ ولت نیاز دارند. آن ها اساساً شکل توسعه یافته ای از DIMM SDRAM های استاندارد می باشند که برای پشتیبانی از double Clocking که در آنجا به ازای هر سیکل ساعت، دو انتقال صورت می گیرد، مجدداً طراحی گشتند. برای متمایز شدن از DDR معمولی اغلب SDR، SDRAM نامیده می شود.

amuzesh2005

amuzesh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1387 
تعداد پست ها : 6524
محل سکونت : آذربایجانشرقی
دسترسی سریع به انجمن ها