عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کشف فرمول خوشبختی در ازدواج

کشف فرمول خوشبختی در ازدواج
دوشنبه 20 تیر 1390  09:39 ق.ظ

 اگر همسران به یکدیگر لبخند می‌زنند، نوازش می‌کنند، از یکدیگر طرفداری می‌کنند و با لحن آرام صحبت می‌کنند، این نشان زندگی خوب و سعادتمند است. آمریکایی‌ها با همکار آلمانی خود موافقند که در ازای هر حرف منفی و یا گوشزد و یا حتی ژست ناراحت کننده، باید حداقل ۵ کار مثبت انجام داد.
دانشمندان و روانشناسان بسیاری از کشورها در تلاشند که فرمول تشکیل خانواده موفق و سعادت خانوادگی را تنظیم کنند.
 
تاکنون سه فرمول لهستانی، آلمانی و آمریکایی ارایه شده است:
 
▪ لهستان: «بوگوسلاو پولوفسکی» تأکید می‌کند که برای ازدواج خوشبخت و بدون طلاق، تنها لازم است که مرد
 ۱.۰۹ برابر قدبلندتر از زن باشد. در تحقیقات انجام شده توسط این دکتر، ششصد زن در سنین نوزده تا پنجاه سال و همسران آنها شرکت داشتند. دانشمند لهستانی با اندازه‌گیری قد آنها به این نتیجه رسید که فرد به طور ناخودآگاه همسری با چنین مختصاتی برای خود برمی‌گزیند و چنین پیوندهایی خوشبختی می‌آورند. 
▪ آلمان: فرمول آلمانی برای تشکیل خانواده موفق به شکل «یک به پنج» است؛ یعنی به ازای هر یک گوشزد به همسر، پنج بار باید از او تعریف کرد. دکتر «هانس ورنر بیرهوف» بر این باور است که تعریف از همسر، سبب تحکیم روابط شده و زندگی را رمانتیک ساخته و اجازه نمی‌دهد که شور و عشق فروکش کند. زندگی پر از رویدادهای غیر منتظره است که گاهی خوشایند نیستند، اما دقت در روابط و توجه به همسر و قدردانی از همه کارهای خوب هیچ گاه نباید از بین برود.
 
▪ آمریکا: فرمول آمریکایی‌ها با دقت
 ۹۴ درصد تعیین می‌کند که کدام زوج‌ها خوشبخت خواهند بود. دانشمندان آن سوی آب بر این باورند که مسأله اصلی در ازدواج، روابط عاطفی و توان حل درست و سازنده دعواهای خانوادگی است. برای این کار، کافی است که چند دقیقه دید که اختلافات چگونه حل می‌شوند. اگر در صحبت‌ها لحن خشمگین، تهدید و ناسزاگویی دیده شود، بدین معناست که این زوج نمی‌تواند زندگی خوشبختی داشته باشند و برعکس، اگر همسران به یکدیگر لبخند می‌زنند، نوازش می‌کنند، از یکدیگر طرفداری می‌کنند و با لحن آرام صحبت می‌کنند، این نشان زندگی خوب و سعادتمند است. آمریکایی‌ها با همکار آلمانی خود موافقند که در ازای هر سخن منفی و یا گوشزد و یا حتی ژست ناراحت کننده، باید دست کم پنج بار کار مثبت انجام داد. 

 

 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

abdo_61

abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37064
محل سکونت : ایران زمین
دسترسی سریع به انجمن ها