1- خوشبو کردن حمام

براي خوشبو شدن حمام کمي عطر يا روغن معطر روي حباب روشنايي داخل حمام بماليد زماني که چراغ را روشن مي‌کنيد، گرماي ناشي از لامپ، عطر را در هوا پراکنده مي کند.


2- از بين بردن بوي فاضلاب

يک چهارم تا يک دوم پيمانه جوش شيرين را در فاضلات بريزيد. يک دوم پيمانه سرکه ي سفيد هم به آن بيفزاييد. در فاضلاب را بپوشانيد.


3- جلوگيري از کپک زدن پرده حمام

قبل از آويزان کردن پرده ي حمام، آن را در محلول آب و نمک بخيسانيد.


4- نرم شدن دست‌ها در حين شستن ظروف

وقتي از مايع ظرفشويي استفاده مي‌کنيد دست‌هاي شما خشک و زبر مي‌شود براي حل اين مشکل، مقداري جوش شيرين به مايع ظرفشويي اضافه کنيد تا پس از شستن پوست، دستان شما آسيب نبينند.

5- دور کننده مورچه‌ها

از وجود بي‌شمار مورچه در خانه رنج مي‌بريد؟ به در و ديوار، کابينت و همه جاي خانه، مورچه آويزان است؟ شب‌ها از دست آنها آرامش نداريد؟ نگران نباشيد! کافي است مقدار مساوي سرکه و آب را با هم مخلوط کنيد و کابينت‌ها، کف و هر جايي را که امکان دارد، با اين محلول بشوييد تا مورچه‌ها از منزل شما دور شوند. براي اين منظور، قرار دادن زغال خشک يا تکّه‌اي ليموترش در محل زندگي آنها نيز موثر است.


6- نرم نگه دارنده ي پتو

نرم و پرزدار نگه داشتن پتوهاي پشمي و کتاني پس از شست و شو هميشه براي خانم‌ها دغدغه آفرين است؛ مشکل با اضافه کردن دو فنجان سرکه سفيد به آب مورد استفاده براي شست و شو تا حدّ زيادي بر طرف مي‌شود. البته به ياد داشته باشيد هرگز مادّه شوينده بخاردار و سرکه را با هم به آب نيفزاييد؛ زيرا گازي خطرناک از آن متصاعد خواهد شد.


7- ساخت برف پاک کن با سيب‌زميني

اگر در يک روز باراني، برف پاک کن ماشين از کار بيفتد، چه کار خواهيد کرد؟ يک سيب‌‌زميني جوانه زده و بي‌مصرف را از وسط نصف کنيد و آن را روي شيشه جلوي اتومبيل بماليد، بدين ترتيب، قطرات باران روي شيشه خواهد لغزيد و مانع ديد شما نخواهد شد. اما توصيه مي‌کنيم که در اسرع وقت، ماشين را به يک تعميرگاه برسانيد.8- جابه‌جايي مبلمان

براي تغيير دکوراسيون اتاق پذيرايي، مبلمان را هل ندهيد و نکشيد، آنها را بلند کرده و حمل کنيد. کشيدن مبلمان روي زمين، حتي به طول چند سانتي‌متر، آسيب فراواني به آنها وارد مي‌کند. همچنين براي بلند کردن صندلي بايد به جاي دسته، ميله زير نشيمن را گرفت؛ زيرا دسته‌ها اغلب تعمير شده‌اند.

روي ميز را بايد جدا حمل کرد. آن را از دو طرف و قائم بر وضعيت گرفته و بلند کنيد. بدين ترتيب حمل آنها آسان‌تر مي‌شود و احتمال شکستن ترک‌ها کاهش مي‌يابد. براي جلوگيري از بازشدن در کشوها و قفسه‌ها، هنگام حمل و نقل، بايد آنها را قفل کرد يا با طنابي محکم بست.


9- از بين بردن بوي داخل ماشين

چرا با وجود اينکه پنجره‌هاي ماشين را باز مي‌گذاريد، باز هم وقتي سوار ماشين مي‌شويد بوي نامطبوعي به مشام مي‌رسد؟ بو در پارچه و صندلي‌هاي ماشين نفوذ مي‌کند و ماندگار مي‌شود. براي حل اين مشکل مقداري جوش شيرين روي صندلي‌هاي ماشين بپاشيد و بعد از 15دقيقه با جاروبرقي صندلي‌‌ها را تميز کنيد. از خاصيت بوگيري جوش شيرين استفاده کنيد. يا يک ظرف را با سرکه يا آمونياک پر کنيد و يک شب تا صبح، داخل ماشين بگذاريد و پنجره‌ها را باز بگذاريد تا بو جذب سرکه و يا آمونياک شود.10- استفاده ي درست از آب‌ميوه‌گيري

اگر ميوه هسته دارد، ابتدا هسته‌‌ها را از ميوه خارج کنيد؛ در غير اين صورت هسته‌ها مانع چرخش موتور يا تيغه‌هاي دستگاه مي‌شوند.

در محفظه ي بالا بيش از اندازه ميوه نريزيد و مراقب باشيد تا بيش از حد تفاله در آن جمع نشود، چون به موتور فشار مي‌آورد و آن را مي‌سوزاند.

در آب‌ميوه‌گيري‌هايي که صافي فلزي دارند، اگر فشار تفاله‌ها يا مقدار ميوه ي ريخته شده زياد باشد، صافي از حالت تعادل خارج مي‌شود و در نتيجه وقتي دستگاه را روشن مي‌کنيم، آب‌ميوه‌گيري به حرکت در مي‌آيد، براي جلوگيري از حرکت دستگاه بايد تفاله‌ها را تخليه کرد و يا از مقدار ميوه‌ها کاست.

هرگز موتور را درون آب فرو نبريد.

قسمت‌هاي متحرک بالاي آب‌ميوه‌گيري مثل درپوش و تيغه را پيش از روشن کردن دستگاه کاملاً در جاي خود محکم کنيد.

پيش از خاموش کردن و ايستادن کامل موتور، هرگز در پوش آن را باز نکنيد.

11- علت داغ شدن آب‌ميوه‌گيري

اگر آب‌ميوه‌گيري شما پس از روشن کردن خيلي سريع داغ شد، اين يک هشدار است که مي‌تواند سه علت داشته باشد، محور موتور در پوش‌ها لقي دارد و يا اينکه موتور نيم سوز شده است. حتماً از يک تعمير کار کمک بخواهيد.

خرابي صافي آب‌ميوه‌گيري

اگر آب‌ميوه شما همراه با تفاله باشد نشانه ي آن‌ است که صافي آب‌ميوه‌گيري خراب شده و بايد تعويض شود.


13- علت حرکت آب‌ميوه‌گيري

اگر در حين استفاده از آب‌ميوه‌گيري، حرکت مي‌کرد، بدين معناست که صافي تعادل ندارد و يا محفظه آن پر شده است.


14- صداي زياد آب‌ميوه‌گيري

صداي زياد آب‌ميوه‌گيري يا از متعادل نبودن صافي است که بايد بازديد و يا تعويض شود و يا موتور خراب شده که بايد از تعمير کار کمک بگيريد.