عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

50 درصد بيماري‌هاي عفوني منشأ حيواني دارد

50 درصد بيماري‌هاي عفوني منشأ حيواني دارد
دوشنبه 20 تیر 1390  05:48 ب.ظ

خبرگزاري فارس: مدير كل اداره دامپزشكي هرمزگان گفت: حدد 50 درصد بيماري‌هاي عفوني در حوزه انسان منشأ دامي دارند.

ذبيح‌الله غريب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به برگزاري نخستين همايش مبارزه با بيماري‌هاي قابل انتقال بين انسان و حيوان در اين شهر، اظهار داشت: همايشي كه طي روزهاي گذشته تحت عنوان مذكور برگزار شد براي نخستين بار در هرمزگان بود كه يك همايش آموزشي در اين سطح در رابطه با بخش‌هاي حوزه سلامت انسان و دام برگزار ‌شد.


وي در ادامه افزود: به لحاظ اينكه دامپزشكي در حوزه كنترل بيماري‌ها و دانشگاه علوم پزشكي در حوزه سلامت جامعه فعاليت مي‌كنند در عرصه بيماري‌هاي مشترك ميان انسان و دام بايد تبادل اطلاعات كنند.


مديركل اداره دامپزشكي هرمزگان خاطر نشان كرد: بيماري‌هايي مانند تب مالت كه مي‌توانند خسارات اقتصادي، اجتماعي و رواني در جامعه ايجاد كنند بيشتر بايد مورد توجه قرار گيرند.


غريب همچنين از بيماري هاري به عنوان يك بيماري كشنده كه مي‌تواند به راحتي كنترل شود نام برد.


وي در مورد برگزاري اين همايش بيان داشت: نياز بود كه بين مراكز بهداشت شبكه دامپزشكي و دامپزشكان تبادل علومي، اطلاعاتي و برنامه‌ريزي هدفمند صورت گيرد.


اين مقام مسئول، برنامه‌ريزي‌ها را در حوزه سلامت انسان و دام را به منظور مديريت بهتر كنترل بيماري‌هاي بين انسان و دام عنوان كرد.


غريب برگزاري اين گونه همايش‌ها را گامي مثبت در زمينه پيشگيري بيماري‌هاي عفوني مشترك دام و انسان عنوان كرد.


وي تاكيد كرد: با كنترل و پيشگيري بيماري‌هاي دامي مي‌تواند از خسارات تحميل شده اقتصادي جلوگيري و تا حد ممكن شيوع بيماري‌ها را كاهش داد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها