عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گوجه‌فرنگي ؛ جايگزيني براي آسپيرين

گوجه‌فرنگي ؛ جايگزيني براي آسپيرين
دوشنبه 20 تیر 1390  05:53 ب.ظ

جام جم آنلاين: محققان در يك پژوهش جديد اعلام كردند مي‌توان گوجه‌فرنگي را به عنوان روشي ايمن و بي‌خطر براي مقابله با بيماري‌هاي قلبي جايگزين آسپيرين كرد.

به گزارش ايسنا ، نتايج اين پژوهش جديد نشان داده است كه عصاره حاصل از دانه‌هاي گوجه‌فرنگي مي‌تواند جايگزيني بالقوه به جاي آسپيرين براي جلوگيري از بروز حملات قلبي و سكته مغزي باشد.

بر اساس اين تحقيق، عصاره گوجه‌فرنگي موسوم به «فروتفلو» كه از گلاتين موجود در اطراف دانه‌هاي گوجه‌فرنگي گرفته مي‌شود ظاهرا در كاهش خطر تشكيل لخته‌هاي خوني موثر است.

دانشمندان انستيتو روويت در آبردين در اين باره خاطرنشان كردند كه نتايج حاصل از اين آزمايش‌ها به لحاظ آمار حائز اهميت هستند. شركت تحقيقاتي كه فروتفلو را توليد كرده است، پس از مقايسه تاثيرات فروتفلو با آسپيرين طي يك دوره 7 ماهه روي 43 شركت‌كننده به اين نتايج دست يافته است.

محققان خاطرنشان كردند كه يكي از مزاياي مهم استفاده از اين عصاره به جاي آسپيرين اين است كه عاري از هرگونه عوارض جانبي است كه در صورت مصرف آسپيرين به وجود مي‌آيند، در حالي كه مصرف زياد داروي آسپيرين سبب افزايش خطر زخم و خونريزي معده مي‌شود اما فروتفلو اين عوارض جانبي را ندارد.

به گفته متخصصان، گوجه‌فرنگي خواص مفيد بسياري دارد. از جمله اين كه به دليل دارا بودن ويتامين‌هاي آ، ب، ث، كا و مواد معدني مانند كلسيم، فسفر و آهن در تأمين انرژي و تقويت بدن نقش موثري برعهده دارد.

 

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها