عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كودكان پرخاشگري را از بزرگسالان مي‌آموزند

كودكان پرخاشگري را از بزرگسالان مي‌آموزند
دوشنبه 20 تیر 1390  05:56 ب.ظ

يك روانشناس باليني گفت: كودكان پرخاشگري را از بزرگسالان مي‌آموزند مگرآن كه به بيماريهاي زمينه‌اي مبتلا باشند.

دكتر مريم بختياري در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: كودكان پرخاشگر احتياج به مداخلات روانشناسي دارند و لازم است شيوه برقراي ارتباط موثر و رفتار جرات مندانه به آنان آموزش داده شود تا به جاي رفتار پرخاشگرانه از اين روش‌ها استفاده كنند.

وي به والدين توصيه كرد كه محيطي عاري از پرخاشگري و خشونت در خانواده فراهم كنند البته پرخاشگري مي‌تواند به صورت منفعلانه نيز بروز كند. به عنوان نمونه مادر با فرزند خود صحبت نمي‌كند.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تاكيد كرد: لازم است پدر و مادرشيوه‌هاي درست حل تعارض و رفتارهاي سالم را به كودكان به ويژه در سنين پيش دبستاني بياموزند چرا كه كودكان در اين سن در حال آموختن روشهاي اجتماعي هستند.

وي با بيان اينكه پرخاشگري از علل فردي و اجتماعي نشات مي‌گيرد، اظهار كرد: ناكامي يكي از دلايل پرخاشگري است. از سوي ديگر پرخاشگري را افراد به عنوان يكي از راههاي حل مشكلات خود مي‌آموزند چرا كه به تجربه دريافتند كه اگر پرخاش كنند سريعتر به هدف خود مي‌رسند بنابراين ابتلا به اختلالات شخصيتي هميشه دليل پرخاشگري نيست.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها