عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف روغن زیتون خطر سکته ی مغزی را کاهش می دهد

مصرف روغن زیتون خطر سکته ی مغزی را کاهش می دهد
دوشنبه 20 تیر 1390  07:16 ب.ظ

نتایج پژوهشی که اخیرا در فرانسه روی 7600 نفر انجام گرفته نشان داده است که مصرف روغن زیتون در افراد مسن بالای 65 سال احتمال سکته ی مغزی را کاهش می دهد. افراد مسنی که بیش از 65 سال سن دارند و به طور مرتب روغن زیتون مصرف می کنند کمتر از افرادی که خود را از این روغن مفید محروم کرده اند دچار سکته ی مغزی می شوند. این یافته نتیجه ی مطالعات محققان انستیتوی ملی سلامت و مطالعات پزشکی فرانسه است که در تاریخ 15 ژوئن در مجله ی علمی neurology آمریکا به چاپ رسید. محققان به مدت 5 سال 7625 سالمند بالای 65 سال را تحت نظر گرفتند و این افراد را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول افرادی بودند که به طور مرتب روغن زیتون مصرف می کردند و گروه دیگر افرادی بودند که اصلا از روغن زیتون استفاده نمی کردند. در طول 5 سال مطالعه 148 مورد سکته ی مغزی بین افراد شرکت کننده در این پژوهش اتفاق افتاد.
سکته ی مغزی در بین سالمندان بسیار شایع است و روغن زیتون یک شیوه ی کم هزینه و ساده برای پیشگیری از این قبیل حملات مغزی محسوب می شودمحققان بعد از بررسی وزن، میزان فعالیت های جسمی و رژیم غذایی این افراد دریافتند که احتمال سکته ی مغزی در افرادی که مصرف کننده ی روغن زیتون بوده اند به میزان 41 درصد کمتر از گروه دیگر که هیچ وقت روغن زیتون مصرف نمی کردند بوده است. cécilia sampieri یکی از محققان ارشد این پژوهش می گوید: «پژوهش ما به این قصد انجام شد که نشان دهیم یک سری توصیه های غذایی جدیدی برای پیشگیری از سکته های مغزی برای افراد 65 سال و بالاتر نیاز است. سکته ی مغزی در بین سالمندان بسیار شایع است و روغن زیتون یک شیوه ی کم هزینه و ساده برای پیشگیری از این قبیل حملات مغزی محسوب می شود.»

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها