عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مسمومیت های غذایی، اسهال، گرما زدگی و یبوست شایع ترین بیماری های فصل تابستان است

مسمومیت های غذایی، اسهال، گرما زدگی و یبوست شایع ترین بیماری های فصل تابستان است
دوشنبه 20 تیر 1390  07:28 ب.ظ

مسمومیت های غذایی،اسهال، گرمازدگی و یبوست مهمترین بیماری های شایع در فصل تابستان اند و شهروندان در صورت ابتلا به این بیماری ها باید از غذاهای کم حجم و مایعات زیاد استفاده کنند. دکتر سید محمد تقی منصوری مدیر دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی این دانشگاه با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه استان خوزستان، استانی گرمسیر است و این بیماری های گوارشی بیشتر در فصل تابستان شایع اند مصرف غذاهای کم حجم و مایعات زیاد در این بیماری ها اهمیت زیادی دارد.
وی افزود: مصرف آنتی بیوتیک و داروهای خوراکی قوی در مسمومیت های غذایی توصیه نمی شود. دکتر منصوری با بیان اینکه مسمومیت های غذایی از طریق مصرف غذای آلوده ایجاد می شود، آشنایی با علایم این بیماری را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: ارایه شرح حال نادرست بیمار به پزشک، ممکن است باعث تجویز داروهای اشتباه شود.
مدیر دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، تاکید کرد: مسمومیت های غذایی به ویژه پس از مصرف فست فودها و غذاهای حاوی مواد نگهدارنده ، گاهی به صورت سردرد بروز می کند که پس از چند ساعت برطرف می شود.
منصوری همچنین گفت: انواع شدید مسمومیت های غذایی ممکن است باعث ایجاد سردرد همراه با تهوع، استفراغ و یا دل پیچه و اسهال شوند و این در حالی است که ممکن است همه این علایم در بیمار ظاهر نشوند.
وی به بیماران مبتلا به این نوع مسمومیتها توصیه کرد: فورا به پزشک مراجعه کنند و از مصرف خودسرانه داروهای پیشگیری از اسهال خوداری کنند.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها