عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

دل بوسکه: نسل کنوني فوتبال اسپانيا محکوم به موفقيتند

دل بوسکه: نسل کنوني فوتبال اسپانيا محکوم به موفقيتند
دوشنبه 20 تیر 1390  08:14 ب.ظ

سرمربي تيم ملي اسپانيا در سالگرد قهرماني تيمش در رقابتهاي جام جهاني 2010 به بررسي موفقيتهاي شاگردانش پرداخته است.


 دقیقا یک سال بعد از قهرمانی تیم ملی اسپانیا در رقابتهای جام جهانی 2010 و برد 0-1 این تیم در فینال این رقابتها مقابل هلند، بیسنته دل بوسکه ،سرمربی ماتادورها درصحبتهایی اعلام کرد که این نسل از بازیکنان اسپانیایی محکوم به موفقیتند.

 اسپانیا پیش از این هرگز قهرمان رقابتهای جام جهانی نشده بود ولی آنها در سال 2010 با دل بوسکه برای اولین بار به این افتخار نائل آمدند.

 دل بوسکه در صحبتهایی که در روزنامه ال موندو دپورتیوو بازتاب یافت گفت:« تنها هدف ما قهرمانی در جام جهانی بود. هدف قهرمانی در این تورنمنت ،اندکی با خوش بینی بود؛ چون پیش از این هیچ یک از تیمهای اسپانیا نتوانسته بود تا در جام جهانی از مرحله یک چهارم پایانی بالاتر برود. ولی این نسل از بازیکنان محکوم به موفقیتند و تاکنون هم موفقیتهای زیادی به دست آورده اند.»

 سرمربی ماتادورها ادامه دادند:« بعدا به نوه هایم خواهم گفت که کشوری که در طول 100 سال نتوانسته بود در جام جهانی به قهرمانی برسد، آن قدر خوش شانس بود تا بتواند در آفریقای جنوبی قهرمان شود.»

 البته دل بوسکه هم احترام فراوانی را برای هلند ،دیگر فینالیست فینال پارسال قائل بود و دراین رابطه گفت:« هلند همیشه در بالاترین سطح فوتبال بازی می کند و آنها سه بار به فینال راه یافته اند، هلند بازیکنان فوق العاده ای دارد.

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

mehdi900

mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها