عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چرا مي گوييم بيداري اسلامي؟

چرا مي گوييم بيداري اسلامي؟
سه شنبه 21 تیر 1390  01:10 ق.ظ

خيزش براي دموكراسي، قيام براي نان، حركت ضداستبداد و...واژه هايي از اين قبيل را به كار مي برند و به وجود مي آورند، كه بگويند اين انقلاب ها ربطي به جمهوري اسلامي و اسلام ندارد و توسط آمريكا مديريت مي شود. متأسفانه اين حرف ها را بيشتر از آنكه از مردم كوچه و بازار بشنويم، از بعضي از اساتيد دانشگاه و صاحب نظران اصلاح طلب و مثلا روشنفكر مي شنويم كه بعضا با غرض گفته مي شود، بعضا هم از روي عدم آگاهي.
به قول آقاي حسين شيخ الاسلام: «هر كسي هم در مصر سر كار بيايد، جاي مبارك را براي آمريكا نمي گيرد» و دقيقا نيز هم همين طور است. جامعه مصر، جامعه اي است كه كمترين تغيير و تحول در آن، بركل جهان عرب تاثير مي گذارد. كيسينجر جمله معروفي دارد كه مي گويد: «جنگ اعراب با اسراييل، بدون مصر نمي شود». بدين معنا كه اگر همه كشورهاي عربي بخواهند با اسراييل بجنگند، اما مصر از جنگ امتناع بورزد، هيچ يك از كشورهاي عربي با اسراييل نمي جنگند. درمسئله كمپ ديويد اولين كشور امضا كننده، كشور مصر بود و باعث صلح اسراييل و اعراب شد. آمريكا بيش از سه دهه مصر را به وسيله انورسادات و حسني مبارك استعمار نكرد، بلكه آن ها را به بردگي خود درآورد. بيش از سه دهه ملت تاثيرگذار بر ديگر كشورها را تحقير كرد. اما اكنون هركس بيايد، نمي تواند مانند حسني مبارك نوكري آمريكا را بكند. مردم مصر ديگر تحقير آمريكا را برنمي تابند و مي دانند كه پشت پرده سال ها تحقير كشورشان، آمريكا و اسراييل بوده اند. مردم اين كشور، در تجمعات خود شعار عليه اسراييل و آمريكا مي دهند، خواستار بازشدن گذرگاه رفح هستند، در اسكندريه با در دست داشتن پرچم هاي فلسطين با قايق هايشان در دريا تجمع مي كنند و حمايت خود را از كشتي كمك رساني به مردم غزه اعلام مي كنند.
در تونس، خانم ها در اولين ساعات رفتن زين العابدين بن علي، همگي حجاب برسر مي كنند، در نماز جماعت شركت مي كنند، انگار كه سال ها تشنه بودند و آب را از آن ها سلب كرده بودند.در يمن نيز، هرشخصي، هر حكومتي و هر نوع حكومتي بر سر كار آيد، به نفع جمهوري اسلامي و جبهه مقاومت اسلامي در منطقه است. اگر يك حكومت فدرال تشكيل شود، مهم ترين نقش را حوثي هاي شمال يمن خواهند داشت، زيرا از نظر نظامي قدرتمندترين تشكيلات يمني هستند. اگر يمن تجزيه شود، در شمال يمن، محل استقرار حوثي ها، شعبه اي از جمهوري اسلامي به وجود مي آيد. در جنوب يمن هم به دليل نفوذ چند ده ساله روسيه و تفكر كمونيستي، طبيعا يك حكومت كمونيستي تحت نفوذ روسيه و ضدآمريكايي به وجود مي آيد. كه همه اين گزينه ها، به هيچ وجه مورد رضايت آمريكا و غرب نيست و در واقع آمريكا بازنده اصلي اين حوادث است. آمريكا اكنون دربه در به دنبال راهي براي كم كردن هزينه هايي است كه مي دهد. اگر هم بر فرض محال بتواند حكومت هاي آينده را هم كنترل كند، تا همين جا طوري هزينه داده كه به هيچ وجه جبران نمي شود و ما بازي را برده ايم.در ديداري كه با «محي الدين محمد الغندوري» فعال سياسي مصري و يكي از كانديداهاي رياست جمهوري اين كشور داشتيم، بعداز اتمام مصاحبه يك حرف قابل تامل و جالبي زد: «ما در مصر گروهي از جوانان را سازماندهي كرده ايم كه اگر يك نفر از اعضاي رژيم صهيونيستي وارد خاك مصر شود، وي را ترور كنيم.»

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها