عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

نوير: الگويم اليور كان است اما سبك بازي متفاوتي دارم

نوير: الگويم اليور كان است اما سبك بازي متفاوتي دارم
سه شنبه 21 تیر 1390  01:15 ق.ظ

خبرگزاري فارس: دروازه‌بان تيم ملي فوتبال آلمان گفت: الگوي من اليور كان است، اما چهره و سبك بازي متفاوتي با اين دروازبان دارم.

به گزارش خبرگزاري فارس، مانوئل نوير سنگربان 25 ساله كه در پايان فصل گذشته از شالكه جدا شد و به باواريي‌ها پيوست در گفت‌وگو با نشريه ولت‌ام‌زون‌تاگ مطالبي را اظهار داشته كه به‌شرح زير است:

*آقاي نوير، وقتي هواداران بايرن عليه شما اعتراض مي‌كنند چه احساسي پيدا مي‌‌كنيد؟
در جلسه شروع تمرينات فصل جديد در مونيخ، به گرمي از سوي هواداران مورد استقبال واقع شدم. حتي يك نفر هم چيزي عليه من نگفت. بايرن 165 هزار نفر عضو دارد. اگر 30 نفر حركتي عليه من انجام دهند، مساله مهمي نخواهد بود.

*با اين حال امكان دارد با هواداران صحبت كنيد؟
اگر مشكل خاصي وجود داشته باشد، به‌طور حتم صحبت خواهم كرد.

*حتي در مورد فرانك ريبري، زماني بود كه هواداران به‌خاطر كفش‌هاي آبي‌رنگ اين بازيكن ايراد گرفته و ناراحتي بوجود آوردند. شما هم كه كفشي همين رنگ را به پا داريد.
بله. من اين رنگ كفش را به پا مي‌كنم چون حامي مالي‌ام آن را به من براي استفاده مي‌دهد. از اين گذشته رنگ‌هاي آبي و سفيد كه در پرچم بايرن وجود دارد.

*روساي تيم در قضيه هياهوي ناشي از انتقال و اعتراض‌ها چقدر باشخصيت برخورد كردند. اين قدرت از كجا ناشي مي‌شود؟
نمي دانم درست است بگويم يا كه خير، آدم اين موضوع را كه ياد نمي‌گيرد. من بازيكني كاملا حرفه‌اي هستم. دروازه‌بانم و شغلي دارم كه بايد آن را انجام دهم. براي اين آورده نشدم كه ذهنم را معطوف مسائل حاشيه‌اي كنم. در ماه‌هاي اخير لحظات بحث‌انگيزي وجود داشته با اين حال قدرت و توانايي‌ام را نشان دادم و فهميدم بهترين راه هماني است كه انتخاب كردم.

*اولي هوينس شما را با اوليور كان مقايسه مي‌كند كه در مدت 14 سال، هشت بار با بايرن قهرمان شد و شش مرتبه هم به مقام قهرماني جام حذفي رسيد و فاتح ليگ قهرمانان اروپا شد. باور داريد مي‌توانيد چنين دوران مشابهي داشته باشيد؟
بله. چيزي كه گفتيد، نشان از عملكردي عالي است. ولي شما از زبان من الان نخواهيد شنيد كه خودم را در اين سمت و سو قرار مي‌دهم. چهره‌اي متفاوت با اوليور كان هستم. سبك بازي متفاوتي با او دارم. البته از نظر ميل و اراده او جزو الگوهايم است.

*قراردادتان تا سال 2016 است. تا آن زمان چند عنوان قهرماني مي‌خواهيد كسب كنيد؟
هرچه بيشتر، بهتر. عطش من نسبت به كسب مقام زياد است. تا الان صاحب يك جام درست و حسابي مثل قهرماني جام حذفي با شالكه شده‌ام. پس ديده‌ام وقتي كه قهرمان يك جام مي‌شوي و همراه با تيم جشن مي‌گيري، چقدر دل‌انگيز است.

*الان با شش ملي‌پوش در بايرن‌، هم‌تيمي هستيد و اگر بواتنگ از منچسترسيتي نيز اضافه شود، آن‌وقت با 7 ملي‌پوش در يك ‌تيم خواهيد بود.
فدراسيون فوتبال دنبال تاسيس يك مركز تمريني تازه براي تيم ملي است، ‌آن‌وقت آن را بايد در مونيخ برپا كند (مي‌خندد). ولي جدي بگويم بايرن بازيكنان تيم ملي آلمان را مي‌خواهد كه باعث درخشش تيم در مدتي طولاني باشند. اين موضوع مي‌تواند به تيم ملي نيز كمك كند. من كه از بودن در اينجا احساس خوشايندي دارم.

*اولين فصل حضورتان در بايرن، فينال ليگ قهرمانان اروپا در مونيخ انجام خواهد شد و آنوقت جام ملت‌ها پيش خواهد آمد. امسال سالي سرنوشت‌ساز براي شما نيست؟
البته سال 2010 هم براي من مهم بود. پنج‌سال آينده براي من نقش تعيين‌كنند‌ه‌اي دارد. در اين مدت دنبال بخت و اقبالم خواهم گشت.
انتهاي پيام/آ

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها