عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

افشاگر پرداخت رشوه از سوي قطر براي ميزباني جام جهاني سخنان خود را پس گرفت

سه شنبه 21 تیر 1390  01:24 ق.ظ

تهران- يك مقام مسئول كه افشا كرده بود قطر با پرداخت رشوه به سه عضو فيفا ميزباني جام جهاني 2022 را بدست آورده از ادعاهاي خود عقب نشيني كرد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، فيدرا المجيد مسئول مطبوعاتي تيم پيشنهاد دهنده ميزباني قطر 2022 به بي بي سي گفت: مي خواستم بخاطر از دست دادن شغلم انتقام بگيرم، اما اكنون تصميم گرفته ام نزد همگان به جعلي بودن اين ادعاها اعتراف كنم.

المجيد با امضاي يك سوگندنامه قانوني از ادعاهاي خود عقب نشيني كرد و تاكيد كرد براي تكذيب علني اظهارات قبلي خود تحت هيچگونه فشاري از جانب قطري ها قرار نگرفته است.

وي افزود: زماني كه از تيم بيرون رفتم، خيلي ناراحت شدم و مي خواستم انتقام بگيرم.

المجيد با بيان اينكه انتظار اين پيامدها را نداشته كه به اينجا برسد گفت: هيچ موضوع مشكوك يا خطاكاري از جانب قطر رخ نداده است.

وي با ابراز تاسف در اين باره گفت: من به اعتبار سه عضو كميته اجرايي فيفا و همكارانم در تيم قطر لطمه زدم

المجيد در ابتدا گفته بود، عيسي هياتو رييس كنفدراسيون فوتبال آفريقا، ژاك آنوما عضو ساحل عاج فيفا و آموس آدامو مقام تعليقي نيجريه براي راي دادن به قطر پول دريافت كردند.

اين سه نفر اتهامات مطرح شده را رد كردند، اما زماني كه نشريه ساندي تايمز شواهدي از تحقيق در فيفا در ماه مه ارايه كرد، اين موضوع علني شد.

شبكه خبري بي بي سي در برنامه تورنمنت 2022 خود اذعان كرد كه با المجيد بعد از آنكه مسئولان تيم قطر زمينه مصاحبه با او را فراهم كردند، گفت و گو كرده است.

در همين حال روزنامه گاردين روز دوشنبه نوشت، با المجيد و حسن التوادي مسئول اجرايي تيم نامزدي قطر براي جام جهاني مصاحبه كرده است.

التوادي با بيان اينكه المجيد در تماس با تيم قطر تمايل به پس گرفتن سخنان خود را داشت، امكان انجام مصاحبه با او را فراهم كرد.

اين روزنامه در نسخه اينترنتي خود نوشت: المجيد و تيم نامزدي تاكيد دارند براي عقب نشيني از اين اظهارات تحت هيچ فشاري قرار نداشته ،هيچ پولي به او پرداخت نشده يا كمكي به او نشده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها