عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مذاكرات فرستاده اوباما با ديكتاتور يمن مردم : آمريكا دخالت نكند

مذاكرات فرستاده اوباما با ديكتاتور يمن مردم : آمريكا دخالت نكند
سه شنبه 21 تیر 1390  01:31 ق.ظ

انقلابيون يمن همزمان با ديدار مشاور رئيس جمهور آمريكا با علي عبدالله صالح ديكتاتور يمن و مذاكرات پشت پرده آنان تظاهرات و مخالفت خود را با توصيه هاي آمريكا اعلام كردند.
تظاهركنندگان كه به دعوت كميته هماهنگي انقلاب جوانان مردمي در شهرهاي مختلف يمن به خيابان ها آمده بودند شعارمي دادند: «ملت يمن به توصيه هاي آمريكا و عربستان نياز ندارد.» «اجازه دخالت به هيچ كشور خارجي را نمي دهيم.» «مردم يمن هرگونه توطئه داخلي و خارجي را با شكست مواجه خواهند كرد.»
تظاهركنندگان با سنگ تصاوير علي عبدالله صالح را هدف قرار داده و عكس هاي وي را پاره كردند.
در تظاهراتي كه در ميدان التغيير در صنعا برگزار شد تظاهركنندگان تأكيد كردند كه علي عبدالله صالح نبايد به كشور بازگردد و حكومت وي هر چه زودتر بايد سرنگون شود.
اين درحالي است كه اين تظاهرات با حمله نيروهاي دولتي و طرفداران علي عبدالله صالح به خشونت كشيده شد و نيروهاي دولتي با باتوم و گلوله به تظاهركنندگان حمله كردند كه طي آن چندين نفر زخمي شدند.
در همين رابطه احزاب لقاء المشترك نيز با صدور بيانيه اي خواستار تشديد دامنه انقلاب تا سرنگوني كامل رژيم حاكم يمن شدند.
در اين بيانيه تأكيد شده است كه گفت وگو با رژيمي كه دروغگو است و مردم را فريب مي دهد بي نتيجه است.
اين درحالي است كه علي عبدالله صالح با مشاور باراك اوباما در رياض ديدار كرد و خواستار انتقال مسالمت آميز قدرت در يمن شد.
«جان برنان» مشاور اوباما نيز در اين ديدار حمايت كشورش را از وحدت امنيت و ثبات يمن اعلام كرد.
عبدربه منصور هادي معاون رئيس جمهور يمن نيز از تمامي گروه هاي سياسي در كشور خواست پشت ميز مذاكره بنشينند و در مورد طرح شوراي همكاري خليج فارس به توافق برسند.
از سوي ديگر، حسن زيد يكي از رهبران مخالفان يمن اظهار داشت، مخالفان براي امضاي طرح شوراي همكاري خليج فارس تحت فشار قرار گرفته اند. وي افزود، آنها از ما خواستند تا اين طرح را امضا كنيم در غير اين صورت به نظام حاكم در يمن اجازه خواهند داد تا با خشونت با تظاهركنندگان برخورد كرده و سناريوي بحرين را در يمن اجرا كنند.
زيد تأكيد كرد، مقامات آمريكايي به ما ابلاغ كردند كه جامعه بين المللي اجازه نخواهد داد انقلاب يمن پيروزشود.
وي تصريح كرد، آمريكايي ها همچنين اعلام كردند كه بهتر است مخالفان بر سر ميز مذاكره بنشينند چرا كه ما اجازه روي كارآمدن يك دولت انقلابي در يمن را نخواهيم داد.
وي همچنين گفت، انقلابيون يمن دستيابي به راه حل سياسي با رژيم حاكم را رد مي كنند و حاضر نيستند با مزدوران علي عبدالله صالح مذاكره كنند.
اين درحالي است كه روزنامه انگليسي «گلف تودي» اظهار داشت، سازمان سيا در تلاش است در يمن پايگاه هواپيماهاي بدون سرنشين براي عمليات جاسوسي و حمله به مبارزان تأسيس كند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها