عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اپوزيسيون سوريه را اسرائيل در پاريس تر و خشك مي كند

اپوزيسيون سوريه را اسرائيل در پاريس تر و خشك مي كند
سه شنبه 21 تیر 1390  01:36 ق.ظ

«نشستي كه از سوي سران اپوزيسيون سوريه در پاريس برگزار شد، بسيار شبيه نشست هاي حزب ليكود اسرائيل بود.»
روزنامه الحيات با انتشار اين خبر نوشت: نشست مخالفان حكومت سوريه در پاريس بسيار شبيه نشست هاي «ليكود» بود. ميزبان اين نشست هنري برنار ليوي- كيست كه او را نشناسد- بود. در اين جمع همچنين آندره گلوكسمن، همفكر و همكار او نيز حضور داشت. كسي از اين دو بيش از اين نمي داند كه اولي روابط بسيار نزديكي با اسرائيل دارد و جانانه از آن دفاع مي كند و دومي همواره به تندي به اعراب حمله مي كند تا آنجا كه حملاتش دست كمي از مواضع ليكودي ها ندارد.
به گزارش ديپلماسي ايراني، الحيات مي افزايد: در جمع حاضران همچنين برنار كوشنر، وزير امور خارجه سابق فرانسه نيز، كه در كشورهاي عربي به دشمن اعراب و مدافع سرسخت اسرائيل مشهور است، حضور داشت. از ستارگان اين نشست همچنين مي توان به الكس گلدفارب، نماينده سابق كنست اسرائيل و مشاور ايهود باراك، وزير دفاع اسرائيل اشاره كرد كه مسئوليت هاي ديگري نيز بر عهده داشته است. اما نمايندگان مخالفان سوريه در اين نشست، اكثرشان معروف نيستند، ولي با اين حال عده اي هم هستند كه بتوان آنها را شناخت، لمي الاتاسي رئيس جمعيت «سوريه- فرانسه- دموكراسي»، مهلم الدروبي، يكي از رهبران اخوان المسلمين و اشرف المقداد از جبهه اخلاص به رهبري عبدالحليم خدام. در اين ميان شماري از چهره هاي فرهنگي مخالف نظام اين نشست را تحريم كردند و با صدور بيانيه اي برگزاري اين نشست را محكوم كرده و از اين كه دار و دسته ليكودي ها آن را برگزار كرده اند به شدت انتقاد كردند.
الحيات مي نويسد: واقعيت اين بود كه سخنرانان اين نشست فقط به حمله به نظام سوريه اكتفا نكردند، بلكه از اين هم گذشتند و عربيت و وحدت مصر- سوريه را نيز عامل گسترش استبداد دانستند. در اين ميان شماري از فرانسوي ها نيز به شدت به دفاع از صهيونيست ها پرداختند تا آنجا كه در ادامه، نشست به جاي همراهي با مردم سوريه تبديل به دفاع ليكودي از صهيونيست ها شد. اين هم راه و روش برخي از آقايان مخالف است ديگر. مي خواهند نظام به هر قيمتي شده سرنگون شود حتي اگر به قيمت ريخته شدن خون مردم سوريه باشد. اين نظر برخي از آقاياني است كه عجله دارند كه هر چه سريع تر قدرت را در سوريه به دست گيرند. هر روز افق ديدشان تنگ تر مي شود و با همين شيوه و عدم اعتنا به تكثرگرايي موجود در سوريه حتي به قيمت ابراز حسن نيت به اسرائيل مي خواهند به قدرت برسند غافل از اين كه بيشترين خدمت را با اين كار به نظام سوريه مي رسانند.
اين روزنامه با تاكيد بر اين كه اپوزيسيون حكومت سوريه ايمان به ملت خود ندارد و دست به دامن خارجي ها شده، نوشت: آنها مي خواهند به هر قيمت ولو با حمايت ليكود به قدرت برسند. ليكودهاي فرانسوي كوشيدند بهار سوري را به بهار اسرائيلي تبديل كنند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها