عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

دولت طبق برنامه پنجم موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزش دانشجويان است

دولت طبق برنامه پنجم موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزش دانشجويان است
سه شنبه 21 تیر 1390  01:40 ق.ظ

اردبيل - مديركل دانشجويان داخل وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري گفت : براساس يكي از مواد قانون برنامه پنجم ، دولت موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزشي براي دانشجويان كشور است.
دولت طبق برنامه پنجم موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزش دانشجويان است

به گزارش خبرنگار ايرنا ، 'مجتبي بذرافشان' يكشنبه شب در مراسم گشايش اولين المپياد ورزشي دختران دانشجوي دانشگاه هاي سراسر كشور افزود : گسترش فعاليت هاي ورزشي به ويژه ورزش هاي همگاني در جامعه از سياست هاي دولت است و بطور قطع توجه به اين موضوع در ميان دانشجويان و دانشگاهيان مي تواند آغاز مناسبي براي تحقق توسعه ورزش هاي همگاني براي تمام گروه هاي جامعه باشد.


وي اظهار داشت : چهار ميليون نفر از مجموع جمعيت ايران را دانشجويان تشكيل مي دهند كه اكثريت آنها افرادي متعهد ، داراي بصيرت علمي و متضمن سعادت ، سلامت و پيشرفت جامعه براي ساختن ايراني آباد هستند.


بذرافشان با اشاره به وجود اين تعداد دانشجو در ايران به عنوان آينده سازان جامعه گفت : بطور مسلم عقل سالم در بدن سالم است و دانشجويان با پرداختن به ورزش هاي قهرماني و يا همگاني داراي روحيه شادابي و نشاط خواهند شد و به عنوان گروه هاي تحصيل كرده و تاثيرگذار در گسترش موضوع مهم ورزش در جامعه نقش به سزايي خواهند داشت.


وي با تاكيد بر اينكه فعاليت هاي ورزشي دانشجويان سبب بهبود روش ها ، خلاقيت ها و فرآيندها در ميان آنان خواهد شد، تصريح كرد : علاوه بر اين ، دانشجويان ورزشكار، اخلاق اسلامي ، شادابي و تربيت اسلامي را نيز در بين گروه هاي مختلف جامعه ترويج خواهند نمود.


بذرافشان با اشاره به اينكه بين ورزش و فرهنگ در جامعه ارتباط مستقيمي وجود دارد ،افزود: بهبود و ارتقاي يكي از آن ها موجب تقويت ديگري و يا فروپاشي هر كدام سبب تضعيف ديگري خواهد شد.


وي تزكيه روح و تقدم روحيه پهلواني بر قهرماني را از اهداف و اصول اوليه ورزش در جامعه اسلامي دانست و خاطرنشان كرد : سازمان تربيت بدني و دانشگاهيان بايد همواره به تقدم پهلواني بر قهرماني و نيز تزكيه روح به واسطه انجام فعاليت هاي ورزشي توجه جدي داشته باشند.


بذرافشان تاكيد كرد : تمام دانشجويان با رعايت اصول جوانمردي و دارا بودن آمادگي پذيرش مسووليت ها ،قدردان زحمات والدين و مربيان خودشان باشند.


وي پيروي از اصول اخلاقي و رفتاري حضرت فاطمه زهرا (س) را به عنوان الگوي زنان مسلمان براي دانشجويان دختر ضروري و راهگشاي مشكلات و ناملايمات زندگي دانست و گفت : دانشجويان دختر بايد براي موفقيت در تحصيل و زندگي راه و روش بزرگ بانوي دو عالم را سرلوحه كارهايشان قرار دهند.


در اولين المپياد ورزشي و تفريحي دانشجويان دختر دانشگاه هاي سراسر كشور كه از روز شنبه در اردبيل آغاز شده است ، بيش از 600 نفر از دانشجويان دختر در رشته هاي دو و ميداني ، دارت ،تير و كمان ، طناب زني و دوچرخه سواري و ساير رشته هاي تفريحي با هم به رقابت مي پردازند.


اين المپياد توسط دانشگاه محقق اردبيلي در اردبيل در حال برگزاري است. استفاده از آب هاي گرم معدني و ديدار از جاذبه هاي سياحتي طبيعي و يادمان هاي تاريخي اردبيل از برنامه هاي جنبي اين المپياد است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها