عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دولت طبق برنامه پنجم موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزش دانشجويان است

دولت طبق برنامه پنجم موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزش دانشجويان است
سه شنبه 21 تیر 1390  01:40 ق.ظ

اردبيل - مديركل دانشجويان داخل وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري گفت : براساس يكي از مواد قانون برنامه پنجم ، دولت موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزشي براي دانشجويان كشور است.
دولت طبق برنامه پنجم موظف به توسعه زيرساخت هاي ورزش دانشجويان است

به گزارش خبرنگار ايرنا ، 'مجتبي بذرافشان' يكشنبه شب در مراسم گشايش اولين المپياد ورزشي دختران دانشجوي دانشگاه هاي سراسر كشور افزود : گسترش فعاليت هاي ورزشي به ويژه ورزش هاي همگاني در جامعه از سياست هاي دولت است و بطور قطع توجه به اين موضوع در ميان دانشجويان و دانشگاهيان مي تواند آغاز مناسبي براي تحقق توسعه ورزش هاي همگاني براي تمام گروه هاي جامعه باشد.


وي اظهار داشت : چهار ميليون نفر از مجموع جمعيت ايران را دانشجويان تشكيل مي دهند كه اكثريت آنها افرادي متعهد ، داراي بصيرت علمي و متضمن سعادت ، سلامت و پيشرفت جامعه براي ساختن ايراني آباد هستند.


بذرافشان با اشاره به وجود اين تعداد دانشجو در ايران به عنوان آينده سازان جامعه گفت : بطور مسلم عقل سالم در بدن سالم است و دانشجويان با پرداختن به ورزش هاي قهرماني و يا همگاني داراي روحيه شادابي و نشاط خواهند شد و به عنوان گروه هاي تحصيل كرده و تاثيرگذار در گسترش موضوع مهم ورزش در جامعه نقش به سزايي خواهند داشت.


وي با تاكيد بر اينكه فعاليت هاي ورزشي دانشجويان سبب بهبود روش ها ، خلاقيت ها و فرآيندها در ميان آنان خواهد شد، تصريح كرد : علاوه بر اين ، دانشجويان ورزشكار، اخلاق اسلامي ، شادابي و تربيت اسلامي را نيز در بين گروه هاي مختلف جامعه ترويج خواهند نمود.


بذرافشان با اشاره به اينكه بين ورزش و فرهنگ در جامعه ارتباط مستقيمي وجود دارد ،افزود: بهبود و ارتقاي يكي از آن ها موجب تقويت ديگري و يا فروپاشي هر كدام سبب تضعيف ديگري خواهد شد.


وي تزكيه روح و تقدم روحيه پهلواني بر قهرماني را از اهداف و اصول اوليه ورزش در جامعه اسلامي دانست و خاطرنشان كرد : سازمان تربيت بدني و دانشگاهيان بايد همواره به تقدم پهلواني بر قهرماني و نيز تزكيه روح به واسطه انجام فعاليت هاي ورزشي توجه جدي داشته باشند.


بذرافشان تاكيد كرد : تمام دانشجويان با رعايت اصول جوانمردي و دارا بودن آمادگي پذيرش مسووليت ها ،قدردان زحمات والدين و مربيان خودشان باشند.


وي پيروي از اصول اخلاقي و رفتاري حضرت فاطمه زهرا (س) را به عنوان الگوي زنان مسلمان براي دانشجويان دختر ضروري و راهگشاي مشكلات و ناملايمات زندگي دانست و گفت : دانشجويان دختر بايد براي موفقيت در تحصيل و زندگي راه و روش بزرگ بانوي دو عالم را سرلوحه كارهايشان قرار دهند.


در اولين المپياد ورزشي و تفريحي دانشجويان دختر دانشگاه هاي سراسر كشور كه از روز شنبه در اردبيل آغاز شده است ، بيش از 600 نفر از دانشجويان دختر در رشته هاي دو و ميداني ، دارت ،تير و كمان ، طناب زني و دوچرخه سواري و ساير رشته هاي تفريحي با هم به رقابت مي پردازند.


اين المپياد توسط دانشگاه محقق اردبيلي در اردبيل در حال برگزاري است. استفاده از آب هاي گرم معدني و ديدار از جاذبه هاي سياحتي طبيعي و يادمان هاي تاريخي اردبيل از برنامه هاي جنبي اين المپياد است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها