عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

طلبه و دانشجو در كنار هم به اردوي جهادي مي روند

طلبه و دانشجو در كنار هم به اردوي جهادي مي روند
سه شنبه 21 تیر 1390  01:42 ق.ظ

رئيس سازمان بسيج مستضعفين از آغاز اعزام طلاب و دانشجويان به اردوهاي جهادي تابستاني خبر داد.
سردار محمدرضا نقدي در مراسم افتتاحيه اردوهاي جهادي كه در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، با بيان اين كه انسان براي تكامل و رسيدن به قله كرامت آفريده شده است، اظهار كرد: انبياء و پيامبران الهي مسير تكامل را براي انسان آموزش داده اند و در حالي كه عده اي در اين مسير تلاش مي كنند براي خودسازي و رسيدن به خدا در گوشه اي مشغول عبادت يا علم آموزي شوند بايد توجه داشته باشيم كه راه رسيدن و نزديكي به خداوند در ديدگاه پيامبران تنها مسير انزوا نيست. نقدي افزود: حركت جهادي تنها به معناي انقلاب نيست، انقلاب به معناي جوشش ناگهاني براي انهدام طاغوت و يا تنها حركت در عرصه جهاد و جنگ نظامي نيست. بلكه در عرصه هاي ديگر نيز مي توان حركت جهادي داشت كه بايد براي رضاي خدا باشد.
نقدي با بيان اين كه مصداق برجسته حركت براي تعالي، علي(ع) است، گفت: امروز نسل پرافتخاري كه روبروي ماست نتيجه تعاليم علي(ع) و اهل بيت است كه آموختند براي حركت به سوي خدا بايد جهاد كرد چه جهاد انقلابي چه دفاعي و چه جهاد براي سازندگي. رييس سازمان بسيج مستضعفين با يادآوري اين كه كساني كه نتوانستند در دوران دفاع مقدس حضور پيدا كنند امروز حسرت مي خورند، اظهار كرد: آن ها كه امروز نمي توانند در اردوهاي جهادي حضور پيدا كنند بعدها حسرت خواهند خورد چرا كه مقام معظم رهبري در وصف اردوهاي جهادي فرمودند حضور جوانان در مناطق محروم تجسم عيني آيه هاي قرآن است.
وي با تاكيد بر اين كه بايد شور و شوق عمل خير و كار پسنديده در ميان مردم ايجاد شود، تصريح كرد: ما براي جمع شدن مان دليل داريم و آن اين است كه بايد براي عمل خير در بين مردم ايجاد شور و شوق كرد و مردم بايد بدانند امسال يك ميليون جوان در مناطق محروم خدمت مي كنند و بايد اين كار به نمايش گذاشته شود تا شور خدمت در ميان مردم بيشتر شكل گيرد.
نقدي با اشاره به اين كه در سال جهاد اقتصادي قرار داريم، افزود: امسال اردوهاي جهادي نشاط بيشتري دارند و برنامه هاي جديدي پيش بيني شده است.
وي خاطرنشان كرد: در سالي كه گذشت نزديك به هزار گروه جهادي دانشجويي داشته ايم اما امسال تعداد آنها به به 1800 گروه رسيده است و تقريبا دو برابر شده كه نشانه استقبال از اين اردوها است، اما استقبال تنها در اين حد نبوده و بيشتر از اين بوده، اما به خاطر اينكه ظرفيت هاي حمايتي ما كم بود نتوانستيم از استقبال ها استفاده كنيم و اميدواريم با حمايت دولت و مجلس بستر بيشتري براي حضور خودجوش داوطلبان در اين عرصه فراهم كنيم.
نقدي در پايان گفت: بايد از ولي امر مسلمين تشكر كنيم كه زماني دولت وقت بحث جهاد سازندگي را تبديل به كار دولتي و اداري كرد ولي ايشان اين برنامه را بار ديگر مطرح كردند و شور و شوق در جوانان احيا شد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها