عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جامعه جهاني دومينو را به چشم يك رشته ورزشي نگاه مي كند

جامعه جهاني دومينو را به چشم يك رشته ورزشي نگاه مي كند
سه شنبه 21 تیر 1390  01:44 ق.ظ

بيرجند - داور دومينو و عضو انجمن دومينوي كشور گفت: با وجودي كه جامعه جهاني دوميو را به عنوان يك رشته ورزشي پذيرفته است، اما در ايران ذهنيت عامه اين بازي را به چشم يك تفريح و سرگرمي فرهنگي مي پندارد.
جامعه جهاني دومينو را به چشم يك رشته ورزشي نگاه مي كند

'جواد محسني' روز دوشنبه در حاشيه رقابتهاي نخستين دوره مسابقات دومينوي تاپلينگ (بهترين دومينو) دانشجويان كشور، در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در بيرجند افزود: انجمن دومينوي ايران نيز در تلاش است، دومينو را به عنوان يك انجمن ورزشي در سازمان تربيت بدني به ثبت برساند.


وي گفت: يكي از مشكلات ما براي معرفي اين رشته، آن است كه خيلي ها با اين ورزش فكري آشنايي ندارند، لذا انجمن دومينو در هيچ يك از شهرهاي كشور نمايندگي ندارد.


محسني افزود: از اين روي براي معرفي اين رشته مفرح، معمولا در زمان برگزاري مسابقات مهره ها را به صورت رايگان در اختيار شهر ميزبان قرار مي دهيم.


وي در خصوص انتخاب دانشگاه صنعتي بيرجند به عنوان شهر ميزبان، اظهار داشت: تاكنون دو دوره مسابقه در سطح دانشگاه هاي علم و صنعت و اميركبير تهران برگزار شده كه متاسفانه سطح كيفي مسابقات دانشگاه اميركبير پايين بود.


محسني گفت: با توجه به سابقه علمي دانشگاه صنعتي بيرجند، مقرر شد نخستين


دوره مسابقات كشوري در بيرجند برگزار شود و در سالهاي بعد ميزباني اين مسابقات به دانشگاه هاي ديگر كشور سپرده شود تا از اين طريق دومينو به تمام استانهاي كشور معرفي شود.


نخستين دوره مسابقات دانشجويي دومينوي كشور با حضور 28 تيم از دانشگاه هاي سراسر كشور، از ديروز در سالن ورزشي شهيدين قاسمي بيرجند آغاز و تا چهارشنبه هفته جاري ادامه دارد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها