عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايران قادر است ركورد جهاني دومينو را بشكند

ايران قادر است ركورد جهاني دومينو را بشكند
سه شنبه 21 تیر 1390  01:45 ق.ظ

بيرجند - داور دومينو و عضو هيات مديره انجمن دومينوي كشور گفت: هوش دانشجويان ايران به حدي است كه اگر در رقابتهاي جهاني حضور يابند، قادر خواهند بود ركورد جهاني دومينو را بشكنند.
ايران قادر است ركورد جهاني دومينو را بشكند

'جواد محسني' روز دوشنبه در حاشيه رقابتهاي نخستين دوره مسابقات دومينوي تاپلينگ (بهترين دومينو) دانشجويان كشور، در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در بيرجند افزود: هم اكنون ركورد دومينو با چهار ميليون و 300 هزار مهره در انحصار كشور هلند است.


وي گفت: همه ساله در روز جهاني دومينو كشورهاي مطرح توان خود را در معرض ديد علاقه مندان قرار مي دهند، اما تاكنون جمهوري اسلامي ايران در اين رقابتها شركت نكرده است.


محسني، جا نيفتادن اين رشته ورزشي در بين علاقه مندان و به خصوص جامعه دانشجويي را از عمده ترين دلايل فقدان حضور ايران در عرصه رقابتهاي جهاني دومينو دانست و افزود: البته در سالهاي اخير با كمك شهرداري تهران، اين رشته در پايتخت بيشتر معرفي شده، اما اين كافي نيست.


وي گفت: در اين رقابتها، در كنار تكنيكهاي رنگي، طراحي، مفاهيم زيبا شناختي، مهارتهاي فني و مهندسي نيز مد نظر است كه در سطح دنيا به موضوع دوم كمتر توجه مي شود و به همين خاطر است كه اگر ايران پا به عرصه رقابتهاي جهاني بگذارد، بطور قطع موفق خواهد بود.


محسني با اشاره به اين كه از اين رشته ورزشي به عنوان يك برنامه


تبليغاتي درآمدزا نيز استفاده مي شود، افزود: مديران مربوطه به دليل درآمدزا بودن اين رشته ورزشي بايد از توسعه حمايت كنند.


نخستين دوره مسابقات دانشجويي دومينوي كشور با حضور 28 تيم از دانشگاه هاي سراسر كشور، از ديروز در سالن ورزشي شهيدين قاسمي بيرجند آغاز و تا چهارشنبه هفته جاري ادامه دارد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها