عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مسابقات لوچو ساحلي قهرماني كشور در سرخرود برگزار مي شود

مسابقات لوچو ساحلي قهرماني كشور در سرخرود برگزار مي شود
سه شنبه 21 تیر 1390  01:45 ق.ظ

ساري - رييس هيات ورزش هاي روستايي و عشايري مازندران گفت: مسابقات لوچو ساحلي قهرماني كشور با حضور 20 تيم از استان هاي مختلف و 3 تيم از مازندران پنجشنبه و جمعه هفته جاري در سرخرود برگزار مي شود.
مسابقات لوچو ساحلي قهرماني كشور در سرخرود برگزار مي شود

'مهدي معافي' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در اين رقابت ها، قهرمانان برتر استان هاي مختلف كشور با هم رقابت مي كنند و تيم برتر اين رقابت ها به عنوان نماينده ايران در مسابقات لوچو قهرماني جهان شركت خواهد كرد.


وي گفت: قوانين لوچو ساحلي تفاوتي با لوچو ندارد، با اين تفاوت كه اين رشته بر خلاف لوچو كه در 4 وزن برگزار مي شود، در دو وزن كمتر از 85 كيلوگرم و بالاي 85 كيلوگرم و در زميني كه قطر شن هاي آن بيش از 30 سانتي متر است به اجرا در مي آيد.


رييس هيات ورزش هاي روستايي و عشايري مازندران به شرايط كشتي محلي لوچو در مازندران اشاره كرد و گفت: اين ورزش محلي مازندراني ها در حال فراموشي و نابود شدن بود كه در مدت در اختيار گرفتن سكان رياست اين هيات، با برگزاري رقابت هاي مختلف لوچو در روستاهاي مختلف مازندران، تلاش كرديم از فراموشي اين ورزش بومي محلي استان جلوگيري كنيم.


واژه? لوچو به‌ معناي 'لبه? چوب' است كه از دو كلمه? 'لو' يعني لبه و 'چو' يعني چوب تشكيل مي‌شود، كه معمولاً آن را در زمين كاشته، جايزه? مسابقه را روي آن مي‌انداختند و يا مي‌بستند. پهلواني كه برنده مي‌شد، در پايان مسابقه جايزه را برمي‌داشت و چوب را به دوش مي‌كشيد . ك/3

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها